• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Zajączek dla Nadwórnej

W dniach 12-15 kwietnia 2019 r. w pierwszej wizycie partnerskiej w Nadwórnej (Ukraina) uczestniczył Jarosław Szóstka Zastępca Burmistrza wraz z przedstawicielami miasta Prudnik: Wandą Jakimko - reprezentującą Klub "Kresowiak", Zbigniewem Lachowiczem - Dyrektorem Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Prudniku, Bartłomiejem Lewandowskim - właścicielem firmy Lew-Trans oraz Małgorzatą Halek-Malinowską - Kierownikiem Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik.

Przed zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi w ramach akcji "Zajączek" klub Kresowiak od 20 lat wspiera wychowanków Domu Małego Dziecka, pacjentów szpitala dziecięcego, uczniów szkół w Nadwórnej i Pasiecznej oraz wiernych z Parafii Katolickiej Polaków, przekazując im artykuły żywnościowe, środki czystości oraz polskie książki. Akcję jak co roku wsparły szkoły z terenu powiatu prudnickiego, przedsiębiorcy, jednostki gminne oraz mieszkańcy Prudnika.

W trakcie pobytu Jarosław Szóstka Zastępca Burmistrza Prudnika oraz Zinovij Andrijovicz - Mer Nadwórnej wzięli udział w oficjalnym spotkaniu przedstawicieli miast partnerskich, w trakcie którego podsumowano dotychczasowe działania realizowane w latach ubiegłych.Przedstawiciele obu miast ustalili propozycję współpracy na rok 2019 w różnych dziedzinach życia społecznego, w szczególności na płaszczyźnie kultury, wymiany młodzieży szkolnej, pomocy materialnej dla dzieci ze szkół i mieszkańców Nadwórnej w ramach akcji "Zajączek" i "Mikołaj".

Delegacja Prudnika złożyła również kwiaty i zapaliła znicz pod pomnikiem Bohaterów II Żelaznej Brygady Poległym w 1914 r. w Nadwórnej.