• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”

 

Grzegorz Zawiślak - Burmistrz Prudnika zaprasza na otwarcie sezonu rowerowego w gminie Prudnik.
IV edycja Turystycznego Rajdu Rowerowego „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa” odbędzie się 27 kwietnia (sobota po świętach)

Start: Park Miejski w Prudniku
Meta: Sanktuarium św. Józefa w Prudniku - Lesie

Na mecie piknik z ogniskiem, grochówka z pajdą chleba, gry, zabawy, darmowe publikacje turystyczne, w tym nowa mapa rowerowa pogranicza polsko - czeskiego.

Trasa: 20 km
Przebieg: Prudnik – Jasiona – Skrzypiec – Trzebina – Bartultovice (CZ) – Rozdroże pod Trzebiną – sanktuarium św. Józefa

Nie zapomnijcie o paszporcie lub dowodzie osobistym ponieważ trasa rajdu wiedzie m.in. do czeskiej miejscowości Bartultovice !

Informujemy, że niektóre odcinki naszej trasy będą wiodły drogami gruntowymi, w związku z tym proponujemy na rajd zabrać rower trekkingowy. 

Trasa przebiegać będzie m.in. nową ścieżką rowerową obok Parku przy św. Źródle oraz wokół stawu przy ul. Poniatowskiego. Atrakcją na trasie będzie również platforma widokowa na Czyżykowej Górze, skąd ciekawy widok na Prudnik i Góry Opawskie. Za Skrzypcem przewidziany jest punkt kontrolny, gdzie oprócz obowiązkowej pieczątki, każdy będzie mógł zaopatrzyć się w wodę i chwilę odpocząć. Dojedziemy również do miejscowości Trzebina, która jeszcze przed II wojną światową była uzdrowiskiem, historycznie pierwszym w województwie opolskim. We wsi ciekawe zabytki, jak kościół parafialny, dawny park zdrojowy, budynek bramny z renesansowym murem oraz kapliczki z XVIII w. W budynku bramnym znajduje się stała ekspozycja dot. m.in. historii miejscowości, która w dniu rajdu będzie udostępniona dla wszystkich uczestników imprezy. Zawitamy również do czeskiej miejscowości Bartultovice, gdzie, będzie możliwość zakupienia przekąski i ugaszenia pragnienie. Następnie skierujemy się do Rozdroża pod Trzebiną i stamtąd pojedziemy prosto do sanktuarium św. Józefa, gdzie zakończymy naszą wycieczkę.  

mapa_poprawka_4.png

 

Ilość uczestników ograniczona. Chętnych prosimy o zapisy u organizatora: 
Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik, ul. Rynek 1 (ratusz), lub przesłanie informacji na adres: lub telefonicznie 77 437 66 55.

plakat-rajd śladami Surmińskiego 2018-1-1.jpeg