• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

"Posiłek w szkole i w domu" w Gminie Prudnik

Z inicjatywy Wicewojewody Opolskiego Violetty Porowskiej 4 marca br. w Urzędzie Gminy w Łubnianach, odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację Programu „Posiłek w domu i w szkole”, na którego realizację w naszym regionie przeznaczono 13 milionów złotych.

FB_IMG_1551765797378.jpeg

Jarosław Szóstka - Zastępca Burmistrza Prudnika podpisał umowę na realizację programu rządowego "Posiłek w szkole i w domu" w latach 2019 - 2023. Ideą programu, do którego przystąpiła Gmina Prudnik, jest zapewnienie posiłku dzieciom i osobom potrzebującym. Ważne jest również to, aby posiłki były przygotowywane w odpowiednich warunkach i spożywane w komfortowym otoczeniu dlatego w ramach programu zostaną stworzone oraz doposażone stołówki i kuchnie szkolne.

 

 

Wraz z Gminą Prudnik do programu przystąpiło dziś 9 gmin z terenu województwa opolskiego: Łubiany, Brzeg, Lewin Brzeski, Namysłów, Nysa, Olesno, Pokój, Wołczyn, Opole.

Według szacunków w roku 2019 na Opolszczyźnie pomocą w zakresie dożywiania objętych zostanie około 22 797 osób w tym m.in. dzieci, osoby dorosłe i seniorzy.


fot: Violetta Porowska