• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Dzień WOŚP i kolęd

13 stycznia po raz 27 w całej Polsce zabiło Serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Prudniku zbiórka organizowana jest od 26 lat, a główny miejski sztab jak co roku miał swoją siedzibę w Prudnickim Ośrodku Kultury. W tym roku w całej gminie wzięło udział 120 wolontariuszy, prowadząc kwestę, której cel był tylko jeden, zabrać jak największą ilość środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Organizatorzy zadbali o szereg imprez towarzyszących. Chętni mogli wziąć udział m.in.: w turnieju szachowym, warsztatach enkaustyki oraz pograć w nowoczesne gry planszowe. Zakończeniem tego emocjonującego dnia był koncert w wykonaniu Patrycji Kamoli i Gigantów Rocka.

Sztab WOŚP Prudnik zebrał rekordową sumę 47 319.10 zł, za co wszystkim mieszkańcom dziękujemy.

 

 

fot. Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik

Razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrali sportowcy. Tigers dla WOŚP 2019, pod taką nazwą w dniu 13 stycznia w parku na prudnickim orliku odbył się otwarty turniej piłki nożnej. Wydarzenie miało niecodzienny charakter - obok profesjonalistów zagrali amatorzy, którzy z zacięciem i pasją starali się dotrzymać kroku tym najlepszym. A wszystko w duchu fair play, bo cel był jeden, dobrze się bawić i zebrać środki dla WOŚP. Wielkie brawa należą się drużynie Sudety Moszczanka, która to została zwycięzcą turnieju. Na zakończenie, każdy uczestnik turnieju mógł się posilić strażacką grochówką. Wsparcia finansowego organizatorom udzieliła Gmina Prudnik. Inicjatorem imprezy było Stowarzyszenie Sportowe Tigers.

 

 

fot. Stowarzyszenie Sportowe Tigers

W niedzielę 13 stycznia w Kościele oo. Bonifratrów odbył się koncert kolęd zorganizowany przez Prudnicki Uniwersytet III Wieku. W koncercie wystąpiły trzy zespoły: Wrzos z Głuchołaz, Bukszpan Zielony z Prudnika oraz Finezja z Nysy. Mieszkańcy Prudnika jak zwykle dopisali, tym razem wielu z nich przyszło po to, by wspólnie kolędować w ostatnią niedzielę okresu Bożego Narodzenia.

 

 

fot. Tygodnik Prudnicki

13 stycznia w Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie po raz trzynasty kolędowali przy żłóbku. To doroczna inicjatywa motocyklistów, którzy łącząc siły  z przedstawicielami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku pod wodzą Artura Żurakowskiego razem zaśpiewali słynne kolędy i pastorałki, wprowadzając mieszkańców w cudowny świąteczny nastrój. Po wspólnym kolędowaniu na uczestników czekał ciepły posiłek, pyszne domowe ciasta, "klasztorna" franciszkańska herbata oraz ognisko i pieczona kiełbasa, które w środku zimy stanowiły dużą atrakcję. W trakcie spotkania przeprowadzono kwestę dla dzieci z SOSW, sumę jaką zebrano, to blisko 3000 zł, które zostały przekazane na ręce Eugeniusza Kurpiela - Dyrektora SOSW w Prudniku.

 

 

fot. Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik