• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

1 sierpnia - Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

Jak co roku 1 sierpnia, dla uczczenia pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego, Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych wraz ze swoim zastępcą Stanisławem Hawronem złożyli kwiaty pod pomnikiem na Placu Wolności. Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego obchodzony jest corocznie od 2010 roku w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego, którzy w obronie kraju walczyli o wyzwolenie stolicy sprzeciwiając się okupacji niemieckiej oraz zagrażającej Polsce niewoli sowieckiej.

Przypominamy także, że dzisiaj o godz. 17:00 dla uczczenia 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie Gminy zostaną włączone na czas 3 minut syreny systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności.