• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

II Prudnickie Dni Seniora, czyli Senioralia za nami

Po raz drugi seniorzy z Gminy Prudnik zorganizowali Senioralia, czyli II Prudnickie Dni Seniora.Trzydniowe spotkanie miało na celu integrację środowiska seniorów, kształtowanie pozytywnego wizerunku osób starszych oraz upowszechnienie inicjatyw związanych z problematyką osób 60+.
Senioralia rozpoczęły się w piątek od wręczenia kluczy do miasta przez Burmistrza Prudnika Franciszka Fejdycha na ręce seniorów. Na prudnickim rynku zrobiło się kolorowo, wesoło i muzycznie, a uśmiech na twarzach seniorów odganiał chmury, które krążyły nad głowami zebranych. Czas umilał występ Orkiestry Dętej z Prudnickiego Ośrodka Kultury oraz tańce cheerleaderek. Rozbawieni uczestnicy przeszli kolorowym korowodem do POK-u, by tam wspólnie pobiesiadować.
Drugi dzień Senioraliów rozpoczął się od występu teatru seniora z Głuchołaz. W ten dzień, mimo niesprzyjającej pogody, uczestnicy Dni Seniora wzięli udział w licznych konkursach, grach i zabawach, a także wysłuchali koncertu zespołu wokalno-teatralnego „Bukszpan Zielony” z Prudnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
W trakcie Senioraliów uczestnicy dzięki funkcjonującemu „Białemu Miasteczku”, mogli przeprowadzić badania m.in. ciśnienia i poziomu cukru we krwi oraz badania w kierunku zaćmy, a także udzielane były porady zdrowotne.
W niedzielę podsumowano II Prudnickie Senioralia i oddano klucze do miasta Burmistrzowi. Program II Senioraliów zakończony był koncertem Dawida Brzozowskiego.