• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Kolejne jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego w Gminie Prudnik

Szesnaście par z Gminy Prudnik odebrało dzisiaj z rąk Burmistrza Prudnika Franciszka Fejdycha medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

27 czerwca 2018 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego  w Prudniku odbyły się uroczystości z okazji 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego mieszkańców Gminy Prudnik, którzy w dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny odebralimedale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej. To nagroda dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50, a nawet 60 lat. Medalami zostało odznaczone 16 par z Gminy Prudnik, w tym 1 para obchodziła diamentowe gody, a 15 par – złote gody.

„Złote Gody” i „Diamentowe Gody” to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To wiele lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia oraz aktu dekoracji dokonali Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych wraz z Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandrą Wójs.

Drodzy Jubilaci z okazji tak pięknej rocznicy ślubu, składamy serdeczne życzenia. Długich lat życia w zdrowiu, pogody ducha i doczekania się kolejnych jubileuszy.


Po oficjalnej części uroczystości przyszła pora na symboliczną lampkę szampana, którą wzniesiono toast za zdrowie Jubilatów.

 

 

fot. APiRGP