• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła INTER-REGION Dom i Ogród

22. Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter – Region „Dom i Ogród” Prudnik, 01 - 03.09.2017 r.

INTER REGION - logo.jpeg

Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter - Region "Dom i Ogród" są trzydniowym wydarzeniem, którego główną ideą jest prezentacja branż związanych z budową oraz wyposażeniem domu, a także zagospodarowaniem ogrodu. Odbywają się corocznie we wrześniu i gromadzą ponad stu lokalnych, krajowych oraz zagranicznych Wystawców.

Targi są miejscem spotkań firm, stowarzyszeń i instytucji, a także wymiany informacji, prezentacji oferty, nawiązywania nowych kontaktów. Impreza gromadzi wielu przedstawicieli branż związanych z budową i wyposażeniem domu, a także zagospodarowaniem ogrodu. Ekspozycje Wystawców obejmują stolarkę okienną i drzwiową, meble, systemy ocieplenia, podłogi, armaturę sanitarną oraz elementy dekoracyjne, w tym malarstwo, metaloplastykę, rzeźbę, dekoracje okienne, ceramikę.

Uczestnicy poprzez prezentację gotowych wyrobów oraz własnych materiałów promocyjnych zyskują możliwość przedstawienia swoich zdolności produkcyjnych oraz technologii. Ponadto w trakcie imprezy prezentowane są izby gospodarcze, stowarzyszenia oraz regiony. Wydarzeniu towarzyszą konkursy o tytuł „Mistera Targów” oraz na „Najlepszy Produkt Targów”.

Nad targami corocznie patronat honorowy obejmują Marszałek Województwa Opolskiego, Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie oraz Ambasador Republiki Czeskiej w Warszawie.

Patronat medialny sprawują: Radio Opole S.A., Nowa Trybuna Opolska, TVP S.A. Oddział w Opolu, Telewizja Kablowa Prudnik, Radio Nysa FM, Tygodnik Prudnicki oraz Gazeta Prudnik24.

Zgłaszając swój udział w Targach, Wystawcy zobowiązują się do zwrotu, na podstawie umowy zawartej z Organizatorem, kosztów wytyczenia oraz przygotowania stoiska w wysokości:

  1. w hali                  - 12,00 zł netto + 23% VAT za 1 m²
  2. taras lub murawa  - 7,00 zł netto  + 23% VAT za 1 m²

Finaliści i wyróżnieni edycji 21. Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter - Region "Dom i Ogród"  zwolnieni są z opłat za wyznaczenie  stoiska o powierzchni do 15 m².

Informacje organizacyjne

Gmina zapewnia:

- powierzchnię wystawienniczą bez boksów z ewentualnym wyposażeniem w stoliki i krzesła,

- podłączenie do prądu na potrzeby prezentacji produkcji – usług,

- wpis do katalogu targowego,

- katalog targowy,

- identyfikatory według zapotrzebowania,

- jedno zaproszenie na wieczór wystawców* (dodatkowe zaproszenia w cenie 60 zł).

Uczestnictwo w Targach w charakterze zwiedzających jest bezpłatne.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt:

Tel. +4877 4376655, fax +4877 4387303,

e-mail:

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa dnia 18.08.2017 r.

Targi odbywają się w hali sportowej OSiR przy ul. Łuczniczej 1.

Karta zgłoszeniowa do pobrania

DOC21 Targi INTER REGION Karta zgłoszenia .doc (109,50KB)


Podsumowanie 21. Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter – Region „Dom i Ogród”  Prudnik, 09 - 11.09.2016 r.

W dniach od 09 do 11 września 2016r. w hali sportowej OSiR trwały 21. Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region „Dom i Ogród”, dedykowane branżom związanym z budową, remontem oraz zagospodarowaniem ogrodu. W prudnickiej imprezie wzięło udział około stu wystawców i kilka tysięcy odwiedzających.

W tym roku Targi połączono z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa, których inauguracja miała miejsce w piątek na prudnickim rynku.
Po zakończeniu uroczystości otwierających cykl imprez EDD uczestnicy przemaszerowali z centrum miasta na teren wystawowy. Podczas otwarcia 21. Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region „Dom i Ogród”, Artur Wrochna, reprezentujący Krajową Sieć Polskich Miast Cittaslow, wręczył Muzeum Ziemi Prudnickiej trofeum za projekt „Prudnik – miasto tkaczy, historia wątkiem pisana”, który został nagrodzony
w dorocznym konkursie na „najlepsze praktyki w miastach Cittaslow”. Łącznie w konkursie uczestniczyło 29 projektów z różnych krajów świata należących do sieci cittaslow. 

„Tygodnik Prudnicki”, jak co roku, wręczył nagrodę „Wieży Woka” w kategorii firma roku. Zwycięzcą została firma Studio Urody „Day Spa”z Prudnika.

Targi Inter Region są jedną z największych imprez tego typu w woj. opolskim, stąd też, każdego roku na targach mamy przyjemność gościć nowych wystawców, wśród których znaleźli się: firma DEFRO Sp. z o.o. Sp. k. z Warszawy (ekologiczne kotły centralnego ogrzewania), Katarzyna Hadzicka - Kwiaciarnia „Irys”  z Korfantowa (kompozycje kwiatowe), Łukasz Kunert -  Multitex Sp. z o.o. z Głogówka (artykuły dziecięce marki Baby Matex), firma Light Center Sp. z o.o. z Cisku (oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne), Krzysztof Szuster - „German Shop”
z Białej ( niemieckie wanny spa  i z hydromasażem), Aleksandra Starzyk  - F.P.U.H. Fortex  z Prudnika (sprzedaż tekstyli hotelowych, łazienkowych , reklamowych – wykonanie haftów, reliefów z logo firmy), Artur Szwamberg - firma Asberg  z Sumina (produkcja mebli na wymiar, fronty do mebli, meble z powłoką betonową), „Torty Gosi” z Prudnika (torty i ciasta na każdą okazję), Jarosław Waszczykowski, Bartosz Waszczykowski - firma WA-BET s.c. z Prudnika (produkcja różnego rodzaju betonu), Ewa Wysocka -  Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego „Stolmat” z Szybowic (produkcja mebli dziecięcych i młodzieżowych pod marką KIDSBEDS, Katarzyna Wójtowicz - Organic Apotek Polska z Prudnika (zdrowa żywność).

Po kilku latach nieobecności na prudnickich targach wystawiły się firmy:  Adam Dziendziel - firma Szweiker Sp. z o.o. ze Środy Śląskiej (producent rolet zewnętrznych, bram rolowanych i moskitier), Foto Medium – Studio Foto Wideo, Biuro Turystyczne MEDIUM – Mixtravel.pl
z Prudnika (usługi fotograficzne, usługi turystyczne) oraz Wojciech Bandurowski - firma Internet Serwis z Prudnika (usługi światłowodowe).

Ekspozycje przygotowali także stali bywalcy prudnickich targów: PPHU Merkury Sp. z o.o. z Prudnika (materiały budowlane, AGD), Centrum Budowlane „Twój Dom” AAD Suszczyńscy s.c. z Prudnika, Betoniarstwo Kamieniarstwo Export – Import Harynek & Kubotsch s.c. ze Strzeleczek, Grzegorz Błaszczuk – Zakład Stolarski „Schodek” z Korfantowa, Piotr Gryc - Zakład Stolarski z Walidrogi, Józef Korecki – Usługi Stolarskie  z Wronina, Piotr Pawelec – Gospodarstwo Ogrodnicze „Sasanka” oraz wielu innych przedsiębiorców, których obecność świadczy
o korzyściach płynących z uczestnictwa w naszych targach.

Imprezę wzbogacały stoiska instytucji, w tym Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Prudniku (Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Prudniku), a także szkoła językowa Doroty Akin - Centrum Oxford z Łącznika.

Na  prudnickich targach możne było zakosztować regionalnych przysmaków. Dla najmłodszych były atrakcje w postaci dmuchanych  ślizgawek, konnej przejażdżki oraz strzelnicy paintball.  Na głównej scenie w hali odbywały się koncerty, występy oraz prezentacje.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli:

Marszałek Województwa Opolskiego, Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie, Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie.

Patronat medialny sprawowali:

NTO, Radio Opole, TVP  Opole, Tygodnik Prudnicki, Prudnicki Telewizyjny Kurier Informacyjny, Gazeta Prudnik 24, Tygodnik Krapkowicki, Tygodnik Ziemi Opolskiej,

Wystawcy, jak co roku, brali udział w konkursie na „Mistera Targów” oraz „Najlepszy Produkt Targów”. Tegorocznymi laureatami zostali:

 

I.                   Najlepszy Produkt 21. Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region „Dom i Ogród”, tj.:

1.      Miejsce: pompa ciepła - Wiesław Zięba - AGD –SERVICE Elektromechanika Chłodnicza (Prudnik)

Wyróżnienie: system osuszania murów – Monika Pal - Centrum Instalacji Sanitarnych i Elektrycznych „Skorpion” (Ciermięcice)

Wyróżnienie: blat meblowy  - imitacja betonu - Artur Szwamberg - firma „Asberg” (Sumina)

 

II.                Mister 21. Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter – Region „Dom i Ogród”, tj.

Mister: Jolanta Ciesielska „Happy Day” Agencja Ślubno – Eventowa (Prudnik)

Wyróżnienie: Light Center Sp. z o.o. – oświetlenia wewnętrzne i zewnętrzne (Cisek)

Wyróżnienie: Ewa Wysocka - Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego „Stolmat” (Szybowice)

 

Ideą organizowanych od kilkunastu już lat Targów jest promocja gospodarcza regionu oraz przedsiębiorczości.

Organizatorem Targów była Gmina Prudnik – Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik.

Organizację Targów wsparli:

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Prudniku, Prudnicki Ośrodek Kultury, Zakład Usług Komunalnych w Prudniku, Zarząd Budynków Komunalnych
w Prudniku, Straż Miejska, Dom Kultury w Białej, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Prudniku, Dom Kultury w Lubrzy oraz Urząd Miejski w Prudniku.

Już dziś zapraszamy na 22. Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region „Dom i Ogród” Prudnik 2017.

fot. Marek Doskocz

 

 

plakat_b1_spady_3mm.jpeg


Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik