• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Festiwal Miast Cittaslow

W dniach 25-26 maja delegacja miasta Prudnik wzięła udział w dorocznym, już dziewiątym Festiwalu Miast Cittaslow. Gospodarzem tegorocznego festiwalu było miasto Lidzbark z województwa warmińsko - mazurskiego, będące członkiem sieci od 2015 roku. Festiwal Cittaslow jest prezentacją dorobku i potencjału miejscowości skupionych w Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, których najliczniejsza grupa znajduje się w regionie warmińsko-mazurskim. Podczas festiwalu w Lidzbarku odbyło się zebranie Członków Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow w wyniku, którego podjęto następujące uchwały w sprawie przyjęcia recertyfikacji miast Barczewo, Dobre Miasto i Gołdap, które przystąpiły do sieci w 2013 roku i zgodnie ze Statutem po upływie 5 lat przechodzą proces ponownej certyfikacji oraz w sprawie zmian do Regulaminu Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow.

W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście, przedstawiciele władz stowarzyszenia, delegacje miast będących w sieci i Komitetu Naukowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow.
W sobotę 25 maja miasteczka Cittaslow, a jest ich w Polsce już 28, przygotowały specjalne stoiska promujące walory swoich gmin. Na kolorowych straganach nie zabrakło regionalnych produktów żywnościowych i lokalnych smakołyków. Miasta zaprezentowały także miejscowe rękodzieło, poczynając od drewna, po wytwory sztuki koronkarskiej oraz dzieła z gliny.

Podczas festiwalu członkowie sieci Cittaslow chcą pokazać to, co mają najlepsze, a ich oferta z roku na rok jest coraz bogatsza. Wydarzeniom towarzyszyły występy artystyczne.

Nasze prudnickie stoisko przygotowane przez  pracowników Muzeum Ziemi Prudnickiej, Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik oraz Urzędu Miejskiego z pamiątkami i wydawnictwami promocyjnymi, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na stoisku prowadzono warsztaty malowania wzorów opolskich, w których licznie brali udział młodsi uczestnicy festiwalu. Podczas oficjalnego otwarcia festiwalu rozstrzygnięto konkursy ogłoszone w kwietniu dla mieszkańców na filmik promujący miasteczka „Cittaslow – nakręćmy się” oraz konkurs literacki „Dobra fraszka”. Miasto Prudnik otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie literackim „Dobra Fraszka”. 

 

 

Fot. Cittaslow Polska