• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Wyniki Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego poznamy 15 czerwca

Dopiero 15 czerwca b.r. poznamy wyniki Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Dzisiaj miały zostać ogłoszone wyniki Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, jednak Zarząd Województwa podjął uchwałę o przesunięciu terminu ogłoszenia wyników o dwa tygodnie.  Wynika to z tego, że  w tym roku możliwość głosowania mieli wszyscy mieszkańcy , bez względu na wiek. To spowodowało wydłużenie procesu wprowadzania do bazy głosów i ich zliczania.

Przypomnijmy, że Gmina Prudnik złożyła zadanie pn. „Organizacja cyklu dziewięciu imprez integracyjnych na terenach wiejskich gminy Prudnik”, które dotyczy organizacji imprez w dziewięciu miejscowościach wiejskich. Wydarzenia będą adresowane do wszystkich grup wiekowych. Zorganizowane mają zostać rodzinne imprezy, zawody sportowe oraz akcje letnie dla dzieci i młodzieży.  

W ramach głosowania do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego można było oddać głosy na dwa zadania, jedno w kategorii powiatowej i drugie subregionalne. Dzięki temu subregionalny projekt z Białej mogli poprzeć mieszkańcy Gminy Prudnik, natomiast na zadanie z gminy Prudnik mogli głosować mieszkańcy Gminy Biała. W związku z tym obie gminy nawiązały współpracę.

W ramach swojego projektu „Duży koncert w małych gminach” Bialska Orkiestra Dęta zamierza zakupić sprzęt muzyczny, który będzie służył młodym osobom, chcącym uczyć się gry na instrumentach. Dodatkowo orkiestra chce zorganizować koncerty noworoczne w tych gminach, które wesprą Białą w głosowaniu.

Budżet Marszałkowski.png