• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Święto Szkoły w "trójce"

W piątek Szkoła Podstawowa nr 3 w Prudniku (Zespól Szkolno-Przedszkolny nr 2) obchodziła „Święto Szkoły”. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych, Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania Maria Strońska oraz emerytowana Dyrektor Szkoły nr 3 w Prudniku Władysława Wróblewska.

Szkoła obecnie ma 73 lata, powstała w lipcu 1945 roku. Od roku 1970 szkoła nosi zaszczytne imię Powstańców Śląskich, które otrzymała w dowód uznania za dobrą pracę. Szkole nadano takie imię, ponieważ wielu uczestników powstań śląskich wywodziło się z ziemi prudnickiej i na stałe było z nią związanych. Wielu z nich nie ma już pośród nas, ale pamięć o nich i o ich zasługach pozostanie na zawsze.

Z okazji święta szkoły, obchodzonego corocznie w maju, uczniowie klasy 5 „d” wraz z nauczycielami mgr Marianną Gajewską-Czeczel i mgr Markiem Hinderą, przygotowali repertuar pt. „Śląski czerwony kapturek i sześciu krasnoludków”.