• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Uroczystości Gminy Prudnik w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Jak co roku, odbyły się uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się przy Kolumnie Maryjnej na prudnickim Rynku modlitwą dziękczynną w intencji Ojczyzny, poprowadzonej przez Proboszcza Parafii Św. Michała Archanioła w Prudniku. Na uroczystą Mszę Świętą poczty sztandarowe i delegacje przemaszerowały do kościoła parafialnego przy Placu Farnym.

Oficjalne samorządowe uroczystości odbyły się przed pomnikiem Żołnierza Polskiego na Placu Wolności w Prudniku. Orkiestra dęta Prudnickiego Ośrodka Kultury odegrała hymn państwowy, przemawiał Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych, a przed pomnikiem złożone zostały wieńce.
Dalszy ciąg uroczystości odbył się w parku miejskim podczas festynu muzyczno-rekreacyjnego „Świąteczna majówka”.