• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to jedno z najmłodszych świąt w Polsce. Wprowadzone zostało na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. 

Flaga Polski (Flaga Państwowa Rzeczypospolitej Polskiej) to jeden z symboli państwowych Polski. Barwy Rzeczypospolitej Polskiej stanowią składniki flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa stanowi, że barwami RP są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego.

flaga polska

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to jedno z najmłodszych świąt w Polsce. Wprowadzone zostało na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. Tradycją już stało się, że dzień ten uroczyście świętuje się w Moszczance, jako Wojewódzkie Święto Flagi Narodowej.

Tegoroczne jubileuszowe obchody Święta Flagi w Moszczance rozpoczną się o godz. 13:00 uroczystą mszą św. Koncelebrowaną w Kościele Parafialnym. O 14.45 zacznie się część oficjalna pod Pomnikiem 1000-lecia Państwa Polskiego w Moszczance. Zaplanowane są m. in. uroczyste podniesienie Flagi Państwowej,  wystąpienia gości, apel pamięci, salwa honorowa, a także złożenie wieńców. 

Część kulturalna obchodów rozpocznie się o 16.40 na miejscowym stadionie sportowym. Występy patriotyczne przedstawią miejscowe dzieci i młodzież. Wystąpi także Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. O 17.40 zobaczymy Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. O 18.40 grupa rekonstrukcji historycznych WRTC Furioso przedstawi widowisko historyczne z pokazami rycerskimi i husarskimi. O 19:00 zaplanowano występ zespołu Bayer Full. Wieczorem zagra gwiazda wieczoru Golec uOrkiestra, po której organizatorzy zapraszają na zabawę. 

Wojewódzkie Święto Flagi.jpeg