• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Klub "Senior +" w Prudniku

Do Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego złożony został projekt pt. Utworzenie Klubu „Senior +” w Prudniku”, który aplikuje o środki na jego realizację w ramachProgramu wieloletniego Senior WIGOR+ na lata 2015-2020, edycja w 2018 r.”.

Złożony projekt  zakresem rzeczowym obejmuje przeprowadzenie niezbędnych prac remontowo – budowlanych oraz zakup i montaż wyposażenia niezbędnego do stworzeniu Klubu „Senior+” w pomieszczeniach znajdujących się na parterze budynku będącego nową siedzibą Ośrodka Opieki Społecznej zlokalizowanego w Prudniku przy ul. Traugutta 10.

Projekt zakłada, iż Klub „Senior+” składać będzie się z następujących pomieszczeń:

- dwóch pomieszczeń ogólnodostępnych (pierwsze o pow. 27,76,m2, drugie o pow. 50,92 m2)  wyposażone w niezbędne meble oraz sprzęt (tj stoły, krzesła, narożniki, fotele, stoliki kawowe, telewizor),

- pomieszczenia kuchennego (o pow. 11,61 m2) wyposażonego w niezbędne wyposażenie takie jak: meble kuchenne, urządzenia AGD  (kuchenka elektryczna z piekarnikiem do zabudowy, kuchenka mikrofalowa, lodówka z zamrażalnikiem do zabudowy, zmywarka do zabudowy, czajnik, ekspres do kawy), garnki, zestawy obiadowo - kawowe, filiżanki, sztućce, lustro, pojemniki na mydło,

- łazienki wyposażonej w 2 toalety (pierwsza dla kobiet i osób niepełnosprawnych, druga dla mężczyzn)  wraz z niezbędnym wyposażeniem w postaci: luster, pojemników na mydło, pojemników na ręczniki papierowe oraz pojemników na papier toaletowy, 

- wydzielonego miejsca pełniącego funkcję szatni,

- wydzielonego pomieszczenie na środki czystości,

oraz pomieszczeń punktu informacyjnego dla seniorów, który będzie przygotowany przez Gminę. 

Ilość jak i przeznaczenie powyższych pomieszczeń powoduje, iż Klub „Senior+” spełniać będzie kryteria lokalowe określone w „Programie „Senior-WIGOR” na lata 2015-2020” dla tego typu placówek i świadczyć będzie osobom starszym usługi: socjalne (w tym możliwość przygotowania posiłku), edukacyjne, kulturalno-oświatowe, sportowo-rekreacyjne, aktywizujące społecznie.

Wartość złożonego projektu to 221 795,47 zł, a Gmina Prudnik ubiega o dofinansowanie projektu kwotą 150 000,00 zł tj. kwotą maksymalną możliwą do pozyskania w ramach rządowego programu Senior WIGOR+ na lata 2015-2020.

Projekt w przypadku jego akceptacji zakłada jego rzeczową realizację w terminie od marca do listopada 2018 r. Informuję jednocześnie, iż zgodnie z informacją zawartą w ogłoszeniu o naborze projektów rozstrzygnięcie ogłoszonego konkursu planowane w terminie do końca miesiąca lutego 2018 r.

 Według naszych założeń Klub Senior+ będzie prowadzony przez Gminę, zatrudniony zostanie 1 pracownik na pełny etat  oraz 2 pracowników specjalistów na ¼ etatu.

Uczestnicy Klubu będą korzystać również z zrewitalizowanego obszaru przy Bibliotece Miejskiej i Kinie Diana, który sąsiaduje z siedzibą Klubu.