• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Wystawa malarstwa Edwarda Sytego pt. "Pejzaże i portrety"

Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa 

Edwarda Sytego pt. PEJZAŻE I PORTRETY
Czwartek 1 lutego 2018 r. godz. 18:00


Arsenał przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku
Wystawę będzie można oglądać do 28 lutego 2018 r.

Pejzaże i obrazy.jpeg

Dzieła Edwarda Sytego rodzą się z prawdziwej pasji oraz wizji wydobytej z wnętrza osobowości artysty. W jego pracach, w których widać gęste, szerokie pociągnięcia pędzlem, można dojrzeć głębię oraz emocje. Autentyczny charakter jego dzieł, jest efektem ciągłego samorozwoju oraz samodoskonalenia artysty.

Artysta w swojej twórczości odkrywa nam na nowo rzeczywistość, wzbogacając ją swoją wewnętrzną wrażliwością i spostrzeganiem świata. W ten sposób wydobywa i podkreśla to, czego na co dzień, człowiek nie jest w stanie dojrzeć.

Dostrzegalne w jego warsztacie wielkie zaangażowanie oraz pasję przelewa na studentów, wydobywając z tych ostatnich to co najlepsze.

Pomimo wielkiego talentu jest człowiekiem niezwykle skromnym oraz szczerym. Bez wątpienia można go umieścić na równi z artystami z najwyższej półki, którzy korzystają z prawdziwie artystycznej formy wyrazu, a nie korzystających z tanich sztuczek oraz efekciarstwa. Twórczość Edwarda Sytego jest niewątpliwie niepowtarzalna oraz pełna temperamentu.