• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Odznaka zasłużonego dla miasta i gminy Prudnik dla „Medyka”

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Prudniku  Dyrektor „Medyka” Adrianna Benroth odebrała odznakę honorową
„Zasłużony dla Miasta i Gminy Prudnik”.

Uchwałą nr XVLIII/746/2017 z dnia 30 listopada 2017 r. Rada Miejska w Prudniku nadała Zespołowi Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku odznakę honorową „Zasłużony dla Miasta i Gminy Prudnik”.

Z okazji 60-lecia powstania Szkoły, nadanie wyróżnienia jest podziękowaniem i uhonorowaniem: pedagogów, którzy przyczyniali się i nadal przyczyniają do kształcenia pracowników medycznych oraz absolwentów, którzy ukończyli edukację w tej placówce i z oddaniem realizują swoje zawodowe powołanie.

Szkoła została otwarta 5 października 1957 roku jako Państwowa 2-letnia Szkoła Pielęgniarstwa w Prudniku. Dwa lata później, 1 września 1959 r. powstało 4-letnie Liceum Pielęgniarstwa w Prudniku.  Przez wiele dziesięcioleci tzw. „Medyk” był symbolem edukacyjnym naszego miasta, gdzie kształtowana był wiedza absolwentów, ich moralność, tolerancja, pracowitość i poświęcenie dla drugiego człowieka.  Po wielu latach spadkobiercą tych wspaniałych tradycji został Zespół Szkół Medycznych, który choć w innym zakresie oraz innych uwarunkowaniach kontynuuje tradycje poprzedniczki.