• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Pomoc dla poszkodowanych

Osoby i rodziny najbardziej poszkodowane w wyniku porywistych wiatrów, które przeszły przez naszą gminę
mogą liczyć na wsparcie.

W budżecie Gminy Prudnik zabezpieczone zostały pieniądze na specjalne zasiłki celowe związane z poniesioną stratą w wyniku zdarzenia losowego, klęski żywiołowej czy ekologicznej. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzają obecnie wywiady środowiskowe u osób i rodzin, które poniosły straty w wyniku porywistych wiatrów w Gminie Prudnik. W razie konieczności zostanie wystosowana prośba do Wojewody o specjalne środki z budżetu państwa.

Informacje o specjalnych zasiłkach celowych dostępne są w Ośrodku Pomocy Społecznej.

W skutek wichury, która przeszła nad Gminą Prudnik w dniach 10 – 12 grudnia 224 strażaków OSP wyjeżdżało do 37 zdarzeń, co łącznie dało 85 godzin akcji w usuwaniu skutków porywistego wiatru, który łamał drzewa tarasując drogi, przerywał linie energetyczne i telekomunikacyjne. Uszkodzone zostały też samochody oraz dachy domów. Na miejscach zdarzeń pomagali także pracownicy Zarządu Budynku Komunalnych, Zakładu Usług Komunalnych oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Prudniku.

Poniżej przedstawiamy Państwu zdjęcia powalonych drzew: