• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Pierwszy dzień w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości

Za nami pierwszy dzień w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W sali widowiskowej Prudnickiego Ośrodka Kultury - Kinie "Diana" zebrało się wielu młodych ludzi, dla których Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik w głównej mierze dedykuje zorganizowane wydarzenie. Pierwszy dzień uświetniło „Spotkanie autorskie z Arlettą Ziemian i Andrzejem Wierzbickim”. Są rodowitymi prudniczanami, którzy odnieśli sukcesy. Część z nas zna ich osobiście, część tylko z widzenia, inni mieli okazję zobaczyć ich pierwszy raz.

Arletta Ziemian

Arletta jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Prudniku. Pracowała w kilku korporacjach, po czym wyjechali z mężem w podróż dookoła świata. W między czasie rodził się w nich pomysł na stworzenie wspólnego biznesu. Po powrocie do Polski postawili z mężem (również prudniczaninem) wszystko na jedną kartę i otworzyli Browar Stu Mostów. Osiągnęła sukces łącząc pasję z dobrym planem na biznes. Produkty Browaru zdobywają medale na najbardziej prestiżowych konkursach. Piwo ART#9 zostało wybrane jednym z najlepszych nowych piw świata 2016. Wraz z mężem są laureatami wielu nagród, m.in. Ludzie Roku we Wrocławiu 2015, 30 Najbardziej Kreatywnych Wrocławian 2017.

Andrzej Wierzbicki

Również absolwent prudnickiej „Trójki” oraz Liceum Zawodowego w Prudniku. Od zawsze trzymał nożyczki w ręku, dlatego też wybrał zawód fryzjera. Założyciel największej w Europie polskiej Akademii fryzjerskiej WS ACADEMY, mającej swoje lokalizacje m.in. w Anglii, Irlandii i Holandii. Od wielu lat prowadzący program telewizyjny "Ostre Cięcie" w stacji TTV, twórca profesjonalnej linii kosmetyków do włosów WS ACADEMY oraz właściciel wrocławskiej restauracji Lwia Brama2.

Oboje podkreślali fakt, że pasja i pokora to to droga do sukcesu.

Dzisiaj o godzinie 11:00 zapraszamy na drugi dzień Tygodnia Przedsiębiorczości. Wykład „Myśleć jak milioner” poprowadzi Pan Grzegorz Rippel – trener, coach i doradca zawodowy, właściciel firmy Illustro. Spotkanie odbędzie się w Sali widowiskowej POK – Kinie „Diana”.

 

 

fot. Marek Doskocz