• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Wspólne spotkanie miast partnerskich w Krnovie

W dniach 8-10 listopada 2017 r. na zaproszenie miasta Krnov, przedstawiciele gminy Prudnik uczestniczyli w spotkaniu miast partnerskich. Spotkanie odbyło się w ramach projektu realizowanego z funduszu wyszechrackiego realizowanego przez Miasto Krnov, pn. "The cooperation between small town municipalities of V4 and Ukraine”.

Jednym z założeń projektu było „wspólne vazene” przedstawicieli miast partnerskich Krnova tj. Prudnika, Nadwirnej (Ukraina) i Rajec (Słowacja). Kulinarne oblicze naszego regionu zaprezentowało sołectwo Czyżowice z Panią Alicją Zawiślak na czele. Wraz z Panem Franciszkiem Fejdychem – Burmistrzem Prudnika oraz Stanisławem Hawronem i pracownikami Agencji Promocji przygotowali danie popisowe - krokiety zawijane w waflu.

Wszystkie przepisy kulinarne zostaną zamieszczone w publikacji książkowej, wydanej w ramach ww. projektu.

W trakcie pobytu w Krnovie członkowie wszystkich delegacji spotkali się z Panią Janą Koukolovą Petrovą – Starostką miasta Krnov, by wspólnie podsumować dotychczasową współprace i omówić plany na przyszłość.  

 

 
Galeria zdjęć z wizyty partnerskiej