• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

"Ekonomia społeczna w praktyce"

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie edukacyjno-informacyjne pn. „Ekonomia społeczna w praktyce”. Organizatorem był Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opolu przy współudziale InfirmiCare sp. z o.o. non profit oraz Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Prudniku.

Konferencja odbyła się w Prudnickim Ośrodku Kultury. Uczestniczyli w niej m.in. Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych, Roman Ciasnota - przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego i ROPS, Anna Janicka -  Dyrektor Generalny Polskiej Prowincji Ojców Bonifratrów, oraz Krystian Warzecha – przedstawiciel Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Krapkowicach.

W czasie spotkania poruszano tematy dotyczące problemów społecznych, prezentowano doświadczenia z wizyt studyjnych w Polsce i za granicą, omawiano organizację i współpracę PES z Jednostkami Samorządu Terytorialnego w Polsce i wiele innych.