• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Projekt GSB - przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego w 17 dni

Według danych PTTK Główny Szlak Beskidzki przechodzi rocznie tylko 80 osób rocznie. W tym roku do grona zdobywców dołączyli : Grzegorz Polak, Wojciech Żurakowski oraz Sławomir Langert.

Jest to grupa ludzi, która z zamiłowaniem wędruje po górskich szlakach. Góry to ich pasja. Od lat są członkami PTTK (oddział Sudetów Wschodnich  w Prudniku), jak również członkami nieformalnej grupy łazików „Dzikusów z Pogranicza”, zrzeszając miłośników pieszych maratonów górskich. Mają doświadczenie w pokonywaniu długich oraz ekstremalnie długich tras. Każdego roku uczestniczą w Rajdach długodystansowych na terenie Polski i Czech.

Główny Szlak Beskidzki imienia Kazimierza Sosnowskiego (GSB) – to najdłuższy w Polskich Górach, prowadzi od Ustronia w Beskidzie Śląskim do Wołosatych w Bieszczadach. Po drodze przebiega jeszcze przez Beskid Żywiecki, Gorce, Beskid Sądecki i Beskid Niski. Został tak wytyczony, by umożliwić dotarcie do najwyższych i najbardziej znanych szczytów oraz popularnych miejscowości w Beskidach. W sumie liczy około 496 km. Suma podejść to około 20 tys. metrów.

Celem wyprawy było pokonanie najdłuższego szlaku górskiego w Polsce za jednym razem w ciągu 17 dni (29 lipca – 14 sierpnia). Wyprawa miała charakter turystyczny i miała na celu propagowanie walorów przyrodniczych oraz turystyki w Polskich Górach. Dodatkowo miała na celu promowanie Miasta i Gminy Prudnik jak również oddziału PTTK w Prudniku podczas wędrówki Głównym Szlakiem Beskidzkim.