• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

„Warto, ach warto jest żyć” czyli I Prudnickie Senioralia

W gminie Prudnik Seniorzy działają bardzo prężnie. Powołali Stowarzyszenie, prowadzą Uniwersytet, działają czynnie w Prudnickiej Radzie Seniorów i doradzają osobom starszym w Punkcie konsultacyjno-informacyjnym.  Poza tym organizują zjazdy, konferencje tematyczne, seminaria i różne wydarzenia społeczno-kulturalne. Działaniami swymi podkreślają jak ważny jest kontakt z drugim człowiekiem i integracja środowiska seniorów. Dlatego właśnie Prudnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku, pod honorowym patronatem Burmistrza Prudnika Franciszka Fejdycha oraz Starosty Prudnickiego Radosława Roszkowskiego, zorganizował I Prudnickie Senioralia 2017. Trzydniowe spotkanie miało na celu integrację środowiska seniorów, kształtowanie pozytywnego wizerunku osób starszych oraz upowszechnienie inicjatyw związanych z problematyką osób 60+.
Senioralia rozpoczęły się w piątek od wręczenia kluczy do miasta przez Burmistrza Prudnika na ręce seniorów. Na prudnickim rynku zrobiło się kolorowo, wesoło i muzycznie. Czas umilały występy monocyklistów z Chrzelic, mażoretek z Białej, a także Orkiestry Dętej z Prudnickiego Ośrodka Kultury. Rozbawieni uczestnicy przeszli kolorowym korowodem do POK-u, by tam uroczyście zakończyć X rok akademicki dwóch Uniwersytetów: UZK „Pokolenia” i PUTW oraz wspólnie pobiesiadować.
Drugi dzień Senioraliów rozpoczął się od Sejmiku Seniorów, którego głównym tematem były problemy zdrowotne jesieni życia oraz bezpieczeństwo w mieszkaniach. Następnie rozpoczęły się kolejne występy artystyczne oraz gry, konkursy i zabawy z nagrodami. Na scenie wystąpił m.in. Dawid Brzozowski i zespół Bukszpan Zielony z PUTW. Zabawa zakończyła się wspólną biesiadą.
W trakcie Senioraliów uczestnicy, dzięki partnerowi strategicznemu imprezy „Optima Medycyna” i funkcjonującemu „Białemu Miasteczku”, mogli przeprowadzić badania m.in. ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Zorganizowana została także „Wymianka”, na którą można było przynieść różne rzeczy do wymiany na inne.
W niedzielę podsumowano I Prudnickie Senioralia i oddano klucze do miasta Burmistrzowi. Program I Senioraliów zakończony był wspólnym wyjściem do kina na film „Ponad wszystko”.