• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Gmina Prudnik skutecznie pozyskała środki zewnętrzne na realizację kolejnego projektu.

Na zadanie pn. „Rozwój infrastruktury terenu inwestycyjnego przy ul. Przemysłowej w Prudniku” pozyskano kwotę
261 832,13 zł., co stanowi aż 85% wartości kosztów kwalifikowalnych projektu.

W wyniku realizacji tego projektu powstaną: sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej oraz przyłącza i studnie kanalizacji sanitarnej.

Sukcesywnie – od roku 2010 – Gmina Prudnik rozwija niezbędną infrastrukturę techniczną (system wodociągowy, kanalizację sanitarną, deszczową oraz drogi wraz z oświetleniem) na obszarach zlokalizowanych w obrębie ul. Przemysłowej stwarzając niezbędne warunki do lokowania działalności gospodarczej kolejnym podmiotom gospodarczym.

Dofinansowany projekt poprzez zaplanowany do realizacji zakres rzeczowy obejmujący wykonanie niezbędnej infrastruktury zakłada w końcowym efekcie przygotowanie nowego terenu inwestycyjnego o powierzchni 0,81 ha.

Prace zostaną zakończone do końca miesiąca listopada br.