• PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Aktualności

 • Aplikacja miejsko-turystyczna Gminy Prudnik powstała z myślą o mieszkańcach gminy, jak również wszystkich tych, którzy chcą wybrać się do Prudnika i w jego okolice aby dowiedzieć się więcej na temat naszego regionu.

  W aplikacji znajdziemy informacje o najważniejszych zabytkach i atrakcjach turystycznych, dowiemy się, gdzie najlepiej aktywnie spędzić czas i wybrać się na spacer z rodziną. Aplikacja ułatwi również znalezienie miejsca parkingowego, restauracji, noclegu i poinformuje o bieżących najciekawszych wydarzeniach w okolicy. Dodatkowo znajdziemy tutaj propozycje różnych wycieczek: pieszych, rowerowych czy nordic walking. Warto szczególnie wybrać się na wycieczkę po Prudnickim Szlaku Miejskim i posłuchać, co postacie historyczne mogą nam opowiedzieć o najważniejszych atrakcjach Prudnika.

  Darmowa aplikacja Gminy Prudnik dostępna jest w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i czeskiej.

  Aplikacja powstała dzięki realizacji projektu pn. "Prudnik i Krnov na wyciągnięcie ręki", który jest współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa.

 •  

  Skrócony czas na wypełnienie samospisu od pierwszego logowania

   

  Skrócony czas na wypełnienie samospisu od pierwszego logowania
   

  Od 23 listopada samospis można wypełnić tylko w ciągu 2 dni od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji!

  Ważna zmiana dla osób, które chcą się spisać samodzielnie w PSR. Od poniedziałku 23 listopada br. na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 2 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po upływie 2 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz. Wcześniej termin ten wynosił 14, później 5 dni, ale ze względu na to, że spis wkrótce dobiega końca,  został ograniczony do 2 dni.

  Przypominamy jednocześnie, że Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada br. Jeśli użytkownik gospodarstwa rolnego nie dokona samospisu skontaktuje się z nim rachmistrz.

  LOTERIA DLA UŻYTKOWNIKÓW GOSPODARSTW ROLNYCH

  Rolniku wykorzystaj ostatni tydzień na spisanie się – będziesz miał szansę na szczęśliwy los!
  Od 23 do 30 listopada br. każdego dnia spośród użytkowników gospodarstw rolnych, którzy spiszą się w dowolny sposób, wylosowanych zostanie 5 osób, które otrzymają upominek - POWERBANK.
  Zapraszamy od poniedziałku‼️

   

  Warszawa, 8 października 2020 r.

   

  Komunikat  Dyrektora Centralnego Biura Spisowego
  w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r.

   

  Po przeanalizowaniu gotowości rachmistrzów do realizacji spisu rolnego w terenie metodą wywiadu bezpośredniego (CAPI), podejmuję decyzję o możliwości prowadzenia wywiadów przez rachmistrzów spisowych w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji w formie wywiadów bezpośrednich w terenie, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych.

  Wobec powyższego rachmistrz spisowy może realizować spis rolny metodą wywiadu telefonicznego lub wywiadu bezpośredniego. Mając na uwadze bezpieczeństwo rachmistrzów spisowych oraz respondentów, proszę o bezwzględne stosowanie się przez rachmistrzów do „Zasad realizacji spisu metodą wywiadu bezpośredniego w terenie (CAPI)”.

  Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 10 października 2020 r. do odwołania.

  Niniejszy komunikat odwołuje decyzję Dyrektora CBS z dnia 30 września 2020 r. o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wyłącznie wywiadów telefonicznych.

   

   

  /-/  Janusz Dygaszewicz

  Z-ca Generalnego Komisarza Spisowego

  Dyrektor Centralnego Biura Spisowego

   

   

  Plakat promocyjny Powszechny Spis Rolny 2020

   

   

   

   

  Plakat promocyjny Powszechny Spis Rolny 2020

   

   

   

  Burmistrz Prudnika informuje Rolników z terenu Gminy Prudnik, że zostało utworzone stanowisko do dokonywania samospisu.

   

  URZĄD MIEJSKI W PRUDNIKU

  UL. KOŚCIUSZKI 3

  PARTER, POKÓJ NR 3

  poniedziałek - czwartek w godz. 8.00 - 14.00,

  piątek w godz. 8.00 - 13.00

  Osoby udzielające wsparcia:

  Dorota Świgost (tel. 77 / 406 62 41)

  Monika Gniecka-Witkowska (tel. 77 / 406 62 60)

   

   

  Plakat promocyjny Powszechnego Spisu Rolnego 2020

   

  KONKURSY O TEMATYCE SPISOWEJ

   

  W związku z trwającym Powszechnym Spisem Rolnym 2020 Urząd Statystyczny w Opolu przygotował różne konkursy o tematyce spisowej kierowane do różnych grup odbiorców.


  Pełna oferta konkursów została opublikowana na stronie internetowej  https://opole.stat.gov.pl/aktualnosci/psr-2020-inne-konkursy,115,1.html .


  Serię konkursów otwierają następujące propozycje:

  1. Konkurs „Liczy się rolnictwo”
  2. Konkurs „Dane statystyczne z zakresu rolnictwa w planowaniu rozwoju gminy”
  3. Konkurs „Spis rolny z perspektywy przedszkolaka”

  Osoby zainteresowane prosimy o uczestnictwo w konkursie.

   

   

  Zachęcamy do uczestnictwa w Powszechnym Spisie Rolnym 2020

   

  Szanowni Państwo,

  Uprzejmie informuję, że dla użytkowników gospodarstw rolnych objętych Powszechnym Spisem Rolnym 2020, którzy dokonali samospisu w aplikacji spisowej przeprowadzona zostanie ogólnopolska loteria.

  Osoby, które poprzez aplikację wyrażą  zainteresowanie  loterią, otrzymują na wskazany przez siebie adres e-mail unikalny kod upoważniający do udziału w loterii. Ten kod trzeba będzie zarejestrować na stronie internetowej loterii od 1 października br. do 22 listopada br.

  Loteria będzie trwać od 1 października do 23 listopada 2020 r. tj. do ostatniego losowania. 
  W loterii przewidziane są nagrody rzeczowe:

  • 20 laptopów  (nagroda główna)
  • 88 tabletów
  • 400 przenośnych dysków twardych

  Losowania

  W ramach loterii zostaną przeprowadzone 3 losowania  w terminach:

  • 20.10.2020 r
  • 03.11.2020 r.
  • 23.11.2020 r.

   

  Podczas dwóch pierwszych losowań, losowane będą tablety i przenośne dyski twarde. Trzecie losowanie obejmie nagrody główne.  W trzecim losowaniu, wszystkie unikalne kody będą miały szanse na wygraną. Wszystkie losowania będą odbywać się pod nadzorem komisji. Każde losowanie będzie relacjonowane na żywo na kanale Youtube GUS, a dodatkowo wyniki będą publikowane na stronie loterii.

   

   

   

  Plakat promocyjny Powszechnego Spisu Rolnego 2020

   

   

  PDFVademecum Powszechnego Spisu Rolnego 2020
   

   

  List Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego skierowany do właścicieli gospodarstw rolnych

   

   


  PDFOgłoszenie o naborze rachmistrzów spisowych.pdf
  DOCZałącznik nr 1.doc
  DOCZałącznik nr 2.doc
  DOCZałącznik nr 3.doc
  PDFInformacja dotycząca przetwarzania danych osobowych RODO.pdf
  PDFinformacje-dodatkowe-dla-osob-skladajacych-oferty.pdf

  Plakat informacyjny

 • W 2020 roku większość działań prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego prowadzona będzie po hasłem kampanii „Nie ryzykujesz, gdy znasz i szanujesz”, która ma celu zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych.