• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

XXXIX Sesja Rady Miejskiej

DSCN0087.jpeg

W dniu wczorajszym odbyła się sesja Rady Miejskiej w Prudniku, w trakcie której wywiązała się „gorąca” dyskusja o pomyśle objazdu dla transportu kamienia z kopalni Dębowiec przez Dębowiec do drogi krajowej w Trzebinie na czas remontu mostu przy ul. Batorego.
W trakcie obrad ocenie poddano funkcjonowanie programu zwolnień od podatku od nieruchomości stanowiących pomoc de minimis dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy.
Radni podjęli uchwały dotyczące przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych pomników przyrody, ustalenia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych na temat budżetu obywatelskiego Gminy Prudnik na 2018 rok, a także dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Prudnik do nowego ustroju szkolnego.
Podczas sesji Burmistrz złożył sprawozdanie ze swojej działalności za okres od 28 lutego do 29 marca oraz złożone zostały informacje z działalności rzeczowej i finansowej gminnych jednostek organizacyjnych za rok 2016 (Ośrodek Pomocy Społecznej w Prudniku, Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik i Szkolne Schronisko Młodzieżowe z filią w Wieszczynie).
Obrady Rady Miejskiej można obejrzeć na naszej stronie: http://prudnik.pl/4512/archiwalne-nagrania-obrad-rady-miejskiej-w-prudniku.html