• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Szykują się zmiany w segregowaniu śmieci

Od 1 lipca br. rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów zmieni się w naszej gminie diametralnie system gospodarowania odpadami. Rozporządzenie zakłada, że segregacja u źródła, czyli w naszych mieszkaniach prowadzona będzie z podziałem na: papier,  szkło,   metale,   tworzywa sztuczne,   odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów. Do każdej z tych frakcji przygotowane mają być oddzielne kolorowe kubły lub worki. Czas na wymianę kubłów ustalony został na najbliższe 5 lat. Przypominamy, że do tej pory system w naszej gminie oparty był o dwie frakcje suchą i mokrą.
Jakie skutki przyniesie ta zmiana - trudno przewidzieć. W obecnej chwili musimy dostosować nasz regulamin do zmienionych przepisów prawa i rozpocząć selektywną zbiórkę odpadów z podziałem na 5 frakcji od 1 lipca.