• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

RADA MINISTRÓW WŁĄCZYŁA HALE PO BYŁYM FROTEXIE DO WAŁBRZYSKIEJ SPECJALNEJ STREFY EKONOMICZNEJ „INVEST PARK”

henniges 1.jpeg


    Z datą 29 grudnia ukazało się Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 grudnia 2016 roku w sprawie włączenia do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej hal po byłym ZPB Frotex  (obiekty tkalni i farbiarni, których właścicielem jest Gmina Prudnik).
Łączna powierzchnia działek wniesionych  przez Gminę Prudnik do strefy wynosi 3,5256 ha, a powierzchnia użytkowa hal   20 748,76m². Budynki składają się z: hal produkcyjnych, hal magazynowych, zaplecza socjalnego i biurowego.
Od tego momentu  obszar prudnickiej podstrefy (przy ulicy Przemysłowej i Nyskiej) wynosi łącznie 16,09 ha.
Specjalna strefa ekonomiczna to wyodrębniona administracyjnie część terytorium kraju, w której działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych warunkach. Podmioty gospodarcze zlokalizowane w Specjalnej Strefie, na określonych zasadach  mogą otrzymać  pomoc publiczną w postaci zwolnień podatkowych.
Szczegóły  włączenia hal do strefy zostaną przedstawione na konferencji prasowej, na którą Burmistrz Prudnika zaprasza Poseł na Sejm RP Panią Katarzynę Czocharę oraz przedstawiciela Rządu RP. Informacja o terminie i miejscu konferencji zostanie podana w terminie późniejszym.
Gmina Prudnik zaprasza do lokowania inwestycji na nowym obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie PRUDNIK.

Burmistrz Prudnika
Franciszek Fejdych