• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Pamiętamy...

grafika dotycząca I rocznicy śmierci o. Jana Góry

 

Rok temu odszedł od nas o. Jan Góra OP, syn ziemi prudnickiej i honorowy obywatel Gminy Prudnik. Był znany w całej Polsce, i mimo że od wielu lat mieszkał poza Prudnikiem, to nigdy nie zapomniał o swoim rodzinnym mieście i jego mieszkańcach. Dał temu wyraz w swojej książce „Ukłoń się Jasiu! Prudnikowi”. Ojciec Jan Góra wielokrotnie gościł w Prudniku gdzie m.in. uczestniczył w zjazdach  absolwentów prudnickiego liceum.
W podziękowaniu za szczególne zasługi w propagowaniu historii Ziemi Prudnickiej oraz za wszelką inną działalność dającą świadectwo o społeczności tutaj mieszkającej, Rada Miejska w Prudniku wraz z Parafią pw. Świętego Michała Archanioła pragnie upamiętnić o. Jana Górę poprzez zamieszczenie tablicy pamiątkowej na kościele Parafialnym przy Placu Farnym. Moment odsłonięcia tablicy zaplanowany jest na I kwartał 2017 roku.