• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Inwestycja w Prudniku

logo gminy 99x149.png

Gmina Prudnik informuje, że firma HENNIGES AUTOMOTIVE wydała ostateczny komunikat o realizacji inwestycji w Prudniku, w wyniku której docelowo powstanie 500 miejsc pracy.

BURMISTRZ PRUDNIKA
FRANCISZEK FEJDYCH

 

HenniGes.png

Henniges Automotive otwiera pierwszą swoją fabrykę w Polsce.


AUBURN HILLS, Michigan, 13 lipca 2016 - Henniges Automotive Holdings, Inc., wiodący dostawca wysokiej klasy uszczelek i komponentów amortyzujących drgania na potrzeby rynku motoryzacyjnego z wielką radością ogłasza, że dzisiaj otwiera nową fabrykę w Prudniku, Polska. Ta strategiczna lokalizacja jest częścią nieustających starań w kierunku rozwoju firmy na skalę ogólnoświatową.

„Fabryka w Prudniku pozwoli nam na zwiększenie naszej konkurencyjności w regionie” powiedział Boris Gavric, Wiceprezydent ds. Globalnej Sprzedaży i Marketingu.” Jednocześnie, daje nam możliwość zainwestowania w mieście, gdzie zanikł przemysł. Przewidujemy, że w fabryce znajdzie zatrudnienie ponad 500 pracowników w ciągu pięciu lat.

„Pod nowym kierownictwem Henniges koncentruje się na rozwoju,” powiedziała Anna Budin, Wiceprezes na Europę.” Otwarcie fabryki w Prudniku umożliwia nam w oparciu o doświadczenie w naszej fabryce w Republice Czech rozszerzenie naszej oferty technologicznej w regionie.” Prudnik jest położony 150 kilometrów na północ od fabryki w Hranicach w Republice Czech.

O Henniges Automotive

Henniges dostarcza producentom oryginalnego wyposażenia (OEMS) systemy uszczelek do drzwi, okien, bagażników, wind samochodowych, szyberdachów i klap silnika. Przedsiębiorstwo dostarcza też na rynek samochodowy komponentów amortyzujących drgania i systemów szkła w obudowie. Henninges prowadzi sprzedaż do wszystkich głównych klientów z branży samochodowej i posiada zakłady w Ameryce Północnej, Południowej, w Europie i Azji. Firma zatrudnia 7.700 pracowników na całym Świecie.