• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Konkurs Cittaslow

W dniach 24-25 czerwca 2016 r. w Vizeli (Portugalia) odbyło się Doroczne Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow, podczas którego w konkursie o nagrodę "Chiocciola ORANGE" ("Pomarańczowego Ślimaka") nagrodzone zostały najlepsze projekty miast należących do Cittaslow. W konkursie wzięły udział miasta z następujących krajów: Polska, Niemcy, Francja, Holandia, Hiszpania, USA, Turcja, Włochy, Kolumbia, Chiny, Tajwan oraz Cypr - przesyłający tym samym 29 projektów.

Nasze miasto otrzymało główną nagrodę za projekt „Prudnik – miasto tkaczy, historia wątkiem pisana”. Projekt ten został opracowany przez Muzeum Ziemi Prudnickiej. Uzasadnieniem wyboru było: „za podtrzymanie i propagowanie wielowiekowej prudnickiej tradycji przemysłu tekstylnego poprzez organizowanie zajęć praktycznych o charakterze warsztatowym, z zakresu szeroko rozumianego włókiennictwa, skierowanych do całej lokalnej społeczności – co stanowiło przykład dobrej praktyki dla wszystkich. Ponadto istotą projektu było wskazanie wielowiekowej tradycji i wspólnego dziedzictwa kulturowego z zaznaczeniem korzeni tego ginącego rzemiosła. Projekt dodatkowo skierowany był do dzieci i młodych ludzi i miał na celu ukazanie im technik wykorzystywanych w tworzeniu lokalnych tkanin artystycznych.” Ponadto nagrodę specjalną w konkursie otrzymało Działdowo, za Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego.

prudnik_chiocciola_orange_16.jpeg