• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”

 

23 kwietnia w sobotę Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik oraz PTTK Oddział w Prudniku zaprasza na turystyczny rajd rowerowy, który rozpocznie się o godz. 10:00 przy altanie w Parku Miejskim w Prudniku. Rajd organizowany jest w związku z wydaną niedawno przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik mapą rowerową pt. „Prudnik - Góry Opawskie. Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”, która popularyzuje prudnickie legendy kolarskie, trasy rowerowe przebiegające po terenach Prudnika i Gór Opawskich oraz atrakcje turystyczne znajdujące się na szlakach.

Rajd poprowadzą wykwalifikowani przodownicy rowerowi z prudnickiego PTTK. Impreza zakończy się na błoniach Sanktuarium św. Józefa w Prudniku – Lesie, gdzie na uczestników czekać będzie tradycyjna polska grochówka z pajdą chleba. Podczas rajdu uczestnicy będą mogli bezpłatnie nabyć mapę rowerową pt. „Prudnik - Góry Opawskie. Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”.

Specjalnym gościem rajdu będzie legenda polskiego kolarstwa Franciszek Surmiński.

Trasa rajdu: Prudnik (Park Miejski) – Dębowiec – Wieszczyna – Jindřichov (CZ) – Dębowiec – Prudnik – Sanktuarium św. Józefa

Dystans: ok. 25 km.

Informujemy, że uczestnicy rajdu powinni posiadać ważne ubezpieczenie, kask oraz dowód tożsamości (trasa rajdu będzie wiodła także po terenie Republiki Czeskiej).