• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Wizyta delegacji Gminy Prudnik w mieście partnerskim Northeim

W dniach 3.03 – 6.03.2016r. Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych wraz ze swoimi współpracownikami odbył pierwszą w tym roku wizytę do miasta partnerskiego Northeim.

W delegacji uczestniczyli także:  Stanisław Hawron – Zastępca Burmistrza Prudnika, Ryszard Grajek - Dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej oraz Pani Małgorzata Halek – Malinowska – Kierownik Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik. Miasto Northeim reprezentowali: Hans Erich Tannhauser – Burmistrz Northeim, Matti Dahms przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury oraz Ditmar Goll prowadzący Orkiestrę Koniczynową.

Dzięki współpracy miast, od wielu lat, organizowane są wspólne imprezy muzyczne, wystawy artystów oraz wymiana młodzieży szkolnej.

Głównym celem wizyty było podsumowanie dotychczasowych wspólnych przedsięwzięć w szczególności związanych z obchodami 25lecia podpisania umowy partnerskiej pomiędzy miastem Prudnik, a Northeim oraz określenie planów na przyszłość niezbędnych dla rozwoju kontaktów w perspektywie 2016 roku.

Zgodnie z ustaleniami, miasto Prudnik gościć będzie partnerów z Northeim podczas 19. Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko – Czeskiego odbywających się w dniach 3-5.06.2016r. oraz 21. Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła
Inter – Region „Dom i Ogród” w dniach 09-11.09.2016r.

Przedstawiciele Prudniciego Ośrodka Kultury będą goszczeni w Northeim jesienią, gdzie m.in. odbędzie się koncert organizowany z okazji działalności Miejskiego Domu Kultury. W koncercie wezmą udział również prudniccy muzycy.

Jednym z punktów pobytu naszej delegacji w Northeim była także wizyta w Schule Am Sultmer, gdzie odbyła się rozmowa z Dyrektorem Friedrichem Schonhutte o możliwości współdziałania obu szkół. W wyniku tego spotkania pod koniec marca delegacja ze szkoły Am Sultmer odbędzie rewizytę z zamiarem przedyskutowania kwestii dotyczących tego porozumienia.

Przedstawiciele z Northeim również odwiedzą prudnicką Szkołę Muzyczną, z którą bardzo intensywnie współpracują od wielu lat. Celem tej wizyty będzie omówienie wymiany uczniów Szkoły Muzycznej i Orkiestry Koniczynowej z Northeim, która ma się odbyć końcem czerwca. 

Wspólne przedsięwzięcia w roku 2016 zakończą się plenerem malarskim w Northeim, gdzie nie zabraknie prudnickich artystów.