• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Certyfikat OROT za Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2015 dla Gminy Prudnik !

„Prudnicka granica cudów – niezapomniana przygoda w Górach Opawskich" - tak nazywa się najlepszy produkt turystyczny Opolszczyzny 2015r., który dodatkowo został zakwalifikowany, jako jeden z trzech najlepszych w województwie, do konkursu ogólnopolskiego Polskiej Organizacji Turystycznej . Na wyniki krajowego konkursu poczekamy do października.

Certyfikat OROT został odebrany 17 września podczas II Kongresu Turystycznego w Krasiejowie przez wiceburmistrza Prudnika Stanisława Hawrona oraz kierownika Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik Małgorzatę Halek - Malinowską.

Zgłoszenie do konkursu zostało wysłane przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik.

Na produkt składa się m.in.:
-sieć wielofunkcyjnych ścieżek (pieszych, rowerowych, konnych) wraz elementami małej infrastruktury oraz ogólnodostępnymi wieżami widokowymi. Szlaki łączą się z czeskim systemem tras turystycznych.
- Sanktuarium św. Józefa jako ważne miejsce pielgrzymkowe w woj. opolskim. W latach 50. XXw. więziony był w prudnickim klasztorze Prymas Kardynał Stefan Wyszyński.
- w pełni wyposażone Schronisko Młodzieżowe w Prudniku z filią w Wieszczynie o zróżnicowanym standardzie, przystosowane również do obsługi osób niepełnosprawnych wraz z kategoryzowanymi punktami informacji turystycznej.
Produkt obejmuje obszar wschodniej części Gór Opawskich, znajdujący się na terenie Gminy Prudnik.

certyfikat 1.jpeg certyfikat 2.jpeg

Najlepsze produkty turystyczne województwa opolskiego 2015 - Certyfikat OROT