• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Certyfikacja Prudnika

W dniu 24 kwietnia 2015r. odbyła się wizyta certyfikacyjna przedstawicieli Krajowej Sieci Cittaslow , którzy zweryfikowali samoocenę wykonaną przez miasto Prudnik przed przystąpieniem do Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Cittaslow.
Chociaż nadal trwają formalności związane z przystąpieniem do tej organizacji, wiadomo już, iż miasto spełniło wszystkie wymagane kryteria certyfikacyjne w zakresie m.in.: polityki środowiskowej, jakości życia miejskiego, polityki infrastrukturalnej, turystyki, rzemiosła oraz gościnności, co potwierdzone zostało w protokole podczas wizyty w mieście przedstawicieli Krajowej Sieci Cittaslow – Kalet –„opiekuna” Prudnika, Olsztynka i Lubawy.  Przebyta certyfikacja jest bardzo istotnym krokiem dla miasta pretendenta na drodze do międzynarodowej organizacji zrzeszającej miasta Slow. Do nadania statusu miasta typu Slow potrzebna jest teraz uchwała Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow potwierdzająca spełnienie kryteriów i decyzja Międzynarodowego Komitetu o wpisaniu na listę członków. Będzie to nie tylko zwieńczeniem starań o przystąpienie do sieci, które zapoczątkowane zostały Uchwałą Rady Miejskiej w Prudniku z dnia 30 kwietnia 2014r. w sprawie przystąpienia Gminy Prudnik do Międzynarodowego Stowarzyszenia „Cittaslow- Międzynarodowa sieć Dobrego Życia”, ale także zobowiązanie miasta do wypełniania zobowiązań wynikających z członkostwa w organizacji, co oznacza ciągłe starania w zakresie polepszania przestrzeni miejskiej, infrastruktury oraz atmosfery, czyniąc Prudnik miejscem dobrym do zamieszkania, w którym obok udogodnień nowoczesności, spotkamy także lokalne smaki i tradycję.
Prudnik jest pierwszym miastem z województwa opolskiego, które spełniło kryteria certyfikacyjne.