• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

W przyszłym roku powstanie nowa trasa turystyczna!

PTTK Oddział w Prudniku otrzymał grant w ramach ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Bank Zachodni WBK   „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Jest możliwość, aby kwotę grantu podwoić dzięki Waszym głosom. W realizacji projektu oprócz PTTK Prudnik biorą udział: Nadleśnictwo Prudnik i Tygodnik Prudnicki. Aby zagłosować wystarczy kliknąć na link http://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/granty/glosowanie.html , wybrać na mapie woj. opolskie i zagłosować na: Szlak pieszo - rowerowy "Od Jana Pawła II do Stefana Wyszyńskiego"

Beneficjentem projektu: szlak pieszo - rowerowy "Od Jana Pawła II do Stefana Wyszyńskiego" jest PTTK Oddział w Prudniku. Cel projektu to m.in. poprawa komunikacji Sanktuarium Św. Józefa z miastem Prudnik, a także popularyzacja tego miejsca wśród turystów i pielgrzymów odwiedzających Ziemię Prudnicką. Ścieżka pomija miejską zabudowę, co jest jej atutem. Trasa licząca 4,5km, będzie oznakowana specjalnie zaprojektowanymi tabliczkami, na których zamieszczona zostanie informacja o czasie przejścia, kierunku oraz punktach widokowych. Jesienią organizowany jest przez PTTK Oddział Prudnik "Rajd Seniora", który będzie poprowadzony planowaną trasą. Nowy szlak, to alternatywa, dla turystów, pielgrzymów oraz samych mieszkańców miasta udających się z części wschodniej Prudnika do Sanktuarium Św. Józefa. Na nowej trasie skorzystają także rowerzyści posiadający rowery trekingowe lub górskie. Na szlaku będą punkty widokowe, które z innej, mało znanej dotychczas perspektywy, ukażą piękno miasta Prudnik. Nowy szlak stanie się również łącznikiem pomiędzy popularną trasę turystyczną Prudnik - Bartlultovive (CZ), a systemem szlaków turystycznych przy Sanktuarium Św. Józefa, co jeszcze bardziej uatrakcyjni możliwości zwiedzania południowej części Ziemi Prudnickiej.