• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich-Łucznictwo Nowa Ruda

    W sobotnich strzelaniach drużynowych prudniczanki z 6 pozycji po kwalifikacjach pokonały łuczniczki z Płaszowianki Kraków 5:1, a następnie w 1/4 również zdecydowanie wygrały z Dąbrovią z Dąbrowy Tarnowskiej wynikiem 6:0. Nasze juniorki przegrały dopiero w 1/2 z Marymontem Warszawa 6:2 po wyrównanej walce i zakończyły na trzecim miejscu z brązowymi medalami. Zawody drużynowe wygrał Łucznik Żywiec przed Marymontem Warszawa. Julia Apanowicz, Ewa Mieszek i Dominika Koszańska dołączyły tym samym do licznego grona medalistów olimpiady młodzieży i zostały uhonorowane drugim kółkiem olimpijskim przez Polski Komitet Olimpijski.
    Niedzielne strzelania Dominiki Koszańskiej  w indywidualnej olimpijskiej rundy FITA to piękny przykład ,że należy wierzyć w sukces do końca. Dominika startowała z 26 pozycji i po drodze do 1/2 finały pokonała wyżej notowane rywalki. Złoty medal zdobyła Magdalena Śmiałkowska(Społem Łódź) przed Sylwią Zyzańską (Łucznik Żywiec), a trzecią lokatę z Dominką Koszańska podzieliła Olimpia Kowszyn (Chrobry Głuchołazy). Olimpia zdobyła również brąz w strzelaniach na odległościach długich.

Wyniki szczegółowe na archery.pl