• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

II Grand Prix Kadry Narodowej w Prudniku w łucznictwie oraz Ekstraklasa

    II Grand Prix Kadry Narodowej w Prudniku w łucznictwie zdominowali w kategorii seniorów juniorzy. Kasper Helbin uzyskał  355 pkt. na 30 metrów (na 360 pkt. możliwych do zdobycia), wyrównując rekord Polski juniorów. Wynik ten w kategorii seniorów był trzecim wynikiem i dlatego Kasper został zakwalifikowany do rywalizacji z najlepszymi seniorami w kraju. Nasz zawodnik strzelał w niedzielę równie dobrze jak w sobotnich kwalifikacjach wygrywając siedem z dziewięciu pojedynków, zajmując ostatecznie pierwsze miejsce przed Rafałem Wojtkowiakiem (Unia Pielgrzymka) i Michałem Detką (Stella Kielce) uzyskując najwyższy wynik w 50- letniej historii klubu w kategorii seniorskiej 1308 pkt. Znakomita dyspozycja naszego zawodnika cieszy przed kolejnymi zawodami kwalifikującymi do Mistrzostw Europy Juniorów, które w tym roku odbędą się wyjątkowo szybko, bo już w maju.
    Kolejny dobry występ w Grand Prix zanotowała Mileny Barakońskiej. Pomimo nierównej formy w czasie zawodów potwierdziła, że posiada olbrzymi potencjał uzyskując rekord życiowy na 70 metrów w ostatniej serii strzelań kwalifikacyjnych.
    Karolina Farasiewicz w strzelaniach pojedynków setowych zajęła drugą lokatę za Olimpią Kowszyn (Chrobry Głuchołazy) i przed Marią Chrostowską (Marymont Warszawa). Karolina była najlepsza z juniorek, które walczą o start w Mistrzostwach Europy.
   Tuż po zakończeniu zawodów kadr narodowych rozegrano drugą rundę Ekstraklasy kobiet i mężczyzn. Drużynowa rywalizacja kobiet wyglądała podobnie jak w pierwszej odsłonie ligi. Pierwsze miejsce zajął Łucznik Żywiec przed Obuwnikiem Prudnik  i Unią Pielgrzymka. Nasze panie strzelały w składzie: Milena Barakońska, Karolina Farasiewicz, Katarzyna Kielec i Aleksandra Wojnicka, tracąc do liderek, po dwóch rundach, jedynie 2 pkt.
    Zespół męski strzelający w składzie: Michał Kamiński, Kasper Helbin, Damian Idzi i Maciej Siekierski uplasował się na czwartym miejscu. Po dwóch rundach nasz zespół,  zajmuje drugą lokatę za Łucznikiem Żywiec ze stratą jednego punktu.
    Kolejne zmagania ligowe odbędą się  na początku maja w Legnicy, a w ostatni weekend kwietnia nasi juniorzy będą rywalizować w Kamniku (Słowenia) na zawodach międzynarodowych kwalifikujących do Mistrzostw Europy Juniorów.