• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Obuwnik na medal w Halowych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców

Faworyzowani juniorzy Obuwnika uczestniczący tydzień wcześniej w Halowych Mistrzostwach Świata we Francji zarówno Karolina Farasiewicz jak i Kasper Helbin nie zdołali zdobyć medali w strzelaniach indywidualnych i w mikście. Pomimo dobrych lokat po kwalifikacjach - drugie miejsce Karoliny i siódme Kaspra oraz drugie miejsce miksta, nasi zawodnicy ostatecznie uplasowali się na piątym miejscu. Karolina Farasiewicz zajęła 8 miejsce. Kasper Helbin, pomimo bardzo dobrego strzelania w 1/8, ostatecznie uplasował się na 9 pozycji.

Nie tylko nasi juniorzy reprezentujący nasz kraj na HMŚ w Nimes zawiedli, pozostałym reprezentantom również nie sprzyjał los, być może to było rozluźnienie po imprezie głównej.

Nie zawiedli nasi młodzieżowcy strzelający znakomicie w rywalizacji bezpośredniej w systemie setowym. W mikstach w 1/8 strzelały trzy zespoły Obuwnika. Mikst w składzie Katarzyna Kielec i Damian Idzi nie zdołali wygrać z Mazowszem Teresin, natomiast mikst Obuwnik I w składzie z Mileną Barakońską i Michałem Kamińskim oraz  mikst Obuwnik II  z Aleksandrą Wojnicką i Maciejem Siekierskim spotkały się w finale, co było pierwszym takim precedensem w historii rozgrywek młodzieżowych. Mistrzami kraju zostali Milena Barakońska i Michał Kamiński, a v-ce mistrzami Aleksandra Wojnicka i Maciej Siekierski.

W strzelaniach drużynowych, w których start młodzieżówek zaczynał się od 1/2, nasz zespół w składzie Milena Barakońska, Aleksandra Wojnicka, Katarzyna Kielec i Dominika Byra zajął trzecie miejsce zdobywając brązowe medale, natomiast zespół w składzie Michał Kamiński, Maciej Siekierski i Damian Idzi obronili tytuł mistrzowski z torów otwartych.

W strzelaniach indywidualnych najlepiej strzelała Aleksandra Wojnicka, która wywalczyła brązowy medal. Blisko medalowych pozycji indywidualnie byli Maciej Siekierski i Michał Kamiński zajmując miejsca 5 i 6, czyli tuż za podium, gdyż pierwsza czwórka jest nagradzana medalami.

Halowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowców po raz kolejny potwierdziły przynależność naszego klubu do czołówki krajowej w łucznictwie.

Zawodnicy Obuwnika strzelali ze sprzętu zakupionego z dotacji z Gminy Prudnik na 2014 rok.

Najbliższe zawody to Grand Prix Kadry Narodowej w Prudniku w dniach 21-23.03.2014 oraz rozgrywki Ekstraklasy Kobiet i Mężczyzn z udziałem naszych zespołów  w dniu 23.03.2014.

Brązowa drużyna młodzieżówek.jpeg Maciej Siekierski,Damian Idzi I Michł Kamiński Mistrzowie Polski.jpeg Milena Barakońska, Dominika Byra, Kasia Kielec i Ola Wojnicka brązowe medalistki.jpeg zawodnicy Obuwnika w Milwce.jpeg złoty i srebrny mikst.jpeg Złoty mikst Michał Kamiński i Milena Barakońska.jpeg

Zdjęcia wykonane przez Klub Sportowy Obuwnik.