• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Zmarł Stanisław Szozda

Szozda.jpeg

Zdjęcie Radio Opole

Z bólem  zawiadamiamy o śmierci wybitnego sportowca Ziemi Prudnickiej Pana Stanisława  Szozdy.

Uhonorowany odznaką honorową „Zasłużony dla Miasta i Gminy Prudnik” – za  osiągnięcia sportowe w dziedzinie kolarstwa oraz promowanie Ziemi Prudnickiej na arenach sportowych w kraju i na świecie.

Wybitny kolarz szosowy, zwycięzca Wyścigu Pokoju , Tour de Pologne, medalista olimpijski i mistrzostw świata.

Dwukrotny srebrny medalista olimpijski w wyścigu drużynowym na 100 km  na olimpiadzie w Monachium w 1972 r. oraz  w Montrealu w 1976 r.  Dwukrotny mistrz świata w wyścigu drużynowym w 1973 r. i w 1975 r. Brązowy medalista w wyścigu drużynowym w 1971 r. i w 1977 r.  Wicemistrz świata z 1973 r. W wyścigu indywidualnym, zwycięzca Wyścigu Pokoju w 1974 r. i wyścigu dookoła Polski w 1971 r. Zwycięzca wielu wyścigów kolarskich w Polsce, Europie i Afryce Północnej.

 

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.