• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

INFORMACJA

UWAGA DOT. WDROŻENIA SYSTEMU ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

 

Urząd Miejski w Prudniku informuje, że od dnia 1 lipca 2013 roku rozpoczyna się okres  wdrażania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Na dzień 1 lipca nieruchomości jednorodzinne posiadać będą worki do segregacji oraz pojemniki.

Uwaga: do segregacji można wykorzystywać worki dostarczane do tej pory przez Zakład Usług Komunalnych z nadrukiem „plastik”.

 Kody kreskowe na worki z odpadami segregowanymi zostaną dostarczone do końca miesiąca, czyli do czasu zbiórki tego typu odpadów (1 raz w miesiącu).

Od  lipca wywóz odpadów zmieszanych następować będzie trzy razy w miesiącu zgodnie z przekazanym Państwu harmonogramem.

W zabudowie wielorodzinnej :

Do dnia 1 lipca otrzymacie Państwo po 4 worki (zaliczkowo) o pojemności 60 litrów na gromadzenie odpadów segregowanych. Od tego też dnia zaplanowana jest wymiana pojemników na odpady segregowane. Do momentu podstawienia obok Państwa nieruchomości takiego pojemnika czasowo śmieci segregowane  prosimy wrzucać do pojemników , na których naklejona została  żółta folia.

Uwaga:  każde mieszkanie otrzyma inny rodzaj kodu kreskowego, dlatego też kody przekazywane będą sukcesywnie w miesiącu lipcu.

Przez ten okres może zdarzyć się, że żółte worki  z odpadami segregowanymi będziemy wrzucać do pojemników  bez kodów kreskowych. Wraz z ich dostarczeniem prosimy postępować zgodnie z zasadami systemu, czyli naklejać kody na każdy przekazany do pojemnika worek z odpadami segregowanymi.

W lipcu każdy lokal mieszkalny otrzyma klucz do kłódki zamykającej pojemnik. Od momentu otrzymania klucza prosimy zamykać pojemnik do którego Państwa nieruchomość została przypisana.

Brak możliwości identyfikacji nieruchomości poprzez kod kreskowy w miesiącu lipcu (okres wdrożenia systemu) nie spowoduje dla Państwa żadnych konsekwencji finansowych.

Pojemniki z odpadami będą odbierane w taki sposób, aby nie dochodziło do ich przepełnienia.