• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Spotkanie z okazji 225 rocznicy urodzin Josepha von Eichendorffa

 

Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na spotkanie z okazji 225 rocznicy urodzin Josepha von Eichendorffa „Prudniczanie postawili mu pomnik”
w poniedziałek 11 marca 2013 r. o godz. 18.00 w Centrum Tradycji Tkackich  przy ul. Królowej Jadwigi 23 w Prudniku.

W programie prelekcja wygłoszona przez pracownika Muzeum Ziemi Prudnickiej Marcina Domino.

Joseph von Eichendorff zaliczany jest do najwybitniejszych przedstawicieli epoki romantyzmu. Kunszt poetycki oraz różnorodność i bogactwo spuścizny literackiej pozwalają stawiać go w pierwszym rzędzie liryków śląskich. Świadectwem niegdysiejszego uwielbienia dla twórczości pochodzącego z podraciborskich Łubowic romantyka są dziś liczne miejsca upamiętniające jego postać. W tradycję tą wpisuje się także Prudnik. Wzniesiony w 1911 roku pomnik Eichendorffa w Lesie Prudnickim pozostaje jednym z najurokliwiej umiejscowionych obelisków ku czci poety.

563454_470973232957391_256681414_n.jpeg