• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Podsumowanie XVII Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter – Region „Dom i Ogród” Prudnik, 14 - 16.09.2012 r.

Sukcesem zakończyły się XVII Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region Dom i Ogród, 14 - 16.09.2012r.

 

W drugiej dekadzie września po raz siedemnasty w Prudniku odbyły się Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region Dom i Ogród.

Tegoroczną prezentację branż związanych z budową i wyposażeniem domu oraz zagospodarowaniem ogrodu z pewnością zaliczyć można do udanych. Targi zgromadziły stu dziesięciu Wystawców i obfitowały w wyjątkowe prezentacje. Uczestnicy, którzy po raz pierwszy prezentowali swą ofertę w Prudniku już dziś deklarują udział w latach kolejnych.

Swoje produkty przedstawiał między innymi Tomasz Puzio Magda Meble Design z Piorunkowic, którego stoisko wyróżnione zostało w tegorocznym konkursie o tytuł „Mister Targów”. Uwagę zwracała prezentacja mebli Zakładu Stolarskiego Roberta Burczka ze Strzelec Opolskich, a także prezentacja stołów oraz drzwi przesuwnych z grafiką, przygotowana przez  Krzysztofa Piotrowskiego ZPHU Kris Mebel z Prudnika. Niewątpliwą atrakcją Targów była ława ogrodowa przekształcana w ławostół prezentowana przez Zbigniewa Pawlickiego z Mańkowic, która wyróżniona została konkursie na „Najlepszy Produkt Targów”.

Ciekawą ofertę drzwi i okien przygotowali: Zakład Stolarski „Roskosz” S.C. z Prószkowa, a także Zakład Stolarski Gizeli Kampy z Zawady, którego produkt – drzwi zewnętrzne „Artus” – otrzymał tytuł „Najlepszy Produkt XVII Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region Dom i Ogród”.

Wyjątkową prezentację, nagrodzoną tytułem „Mister Targów”, przygotował Grzegorz Adamus, Euro-Granit Adamus ze Strobic. Prezentacja kostki granitowej, otoczaków, gresów
i łupków pod doskonale dobranym hasłem „Kamień w Twoim Ogrodzie” zachwycała odwiedzających Targi.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta deski podłogowej oraz parkietów Dariusza Piszczka, Usługi Stolarsko Remontowo Budowlane, ze Ścinawki Średniej. Ciekawą propozycją były wędzarnie ogrodowe oferowane przez „Ventus” Agnieszki Czerniak z  Turzy, systemy kominowe Antoniego Dąbrowskiego KOM-WENT ze Źródeł, meble ogrodowe Michała Fessera, „Trendy Mebel”, z Kamienia Śląskiego, czy materiały oraz usługi w zakresie zdobienia ścian oferowane przez Dariusza Juchę, Dekoratornię Mal-Dark z Kędzierzyna Koźla.

Od wielu lat są z nami: PPHU Merkury z Prudnika, który wyróżniony został w tegorocznym konkursie o tytuł „Mister Targów”, Wiesław Zięba AGD Service z Prudnika wyróżniony w konkursie na „Najlepszy Produkt Targów”, FHU Lachowicz z Prudnika prezentujący armaturę sanitarną, C.O. i materiały budowlane, Instalbud Janosz Sp. J. oferujący technikę grzewczą oraz instalacje sanitarne, Marek Kanonowicz, Kaja S.C. z Nysy, prezentujący markizy tarasowe, P.W. Delta Piotra Korzeniowskiego z Prudnika oferujące kolektory słoneczne oraz mikrobiogazownie, RW Instal Rafał Wojtanowicz z Głogówka z prezentacją pomp ciepła i techniki grzewczej, Blach Stal z Prudnika oferujący blachę trapezową oraz blachodachówkę.  

Schody drewniane prezentowali Tadeusz Łaba prowadzący zakład stolarski w Kietrzu, Piotr Gryc Zakład Stolarski Usługi Remontowo Budowlane w Walidrogach oraz Tomasz Prościak, Zakład Stolarski „Prościak” z Jarnołtówka.

Altany i meble ogrodowe oferował Andrzej Miedziński Zakład Stolarski w Kowalach, a także Bartłomiej Muzyka BSM z Prudnika.

Nie zabrakło prezentacji innowacyjnych systemów ociepleń (Kornelia Lotko, ZPUH „Lotko” z siedzibą w Kotórzu Małym), czy metod osuszania murów (Krzysztof Ofiera z Nowej Kuźni).

Tegoroczne Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region to także prezentacja usług developerskich (Wiking Developer S.C. z Prudnika), oferty banków (BZWBK oraz PKO BP), oferty instytucji (m.in. Izba Rzemieślnicza w Opolu), oraz ubezpieczeń (Dorota Wojtanowicz – agent ubezpieczeniowy Alianz).

Ich elementem był również pokaz artykułów dekoracyjnych. Podziwiać można było dekoracje okienne („Twoja Firanka” Barbara Dudko z Łąki Prudnickiej), obrazy („Olsar-Arte” Danuta Kuchnia, Stara Kuźnia), zegary, świeczniki, porcelanę oraz artykuły użytkowe ręcznie malowane w wykonaniu Anny Janas prowadzącej Pracownię „Nietypowa” w Bielsku – Białej, dekoracje szklane – patery i wazony – wykonane przez Marka Piwowarskiego prowadzącego Pracownię Szkła „Hossa”, obrusy i makatki Janiny Frukacz  z Prudnika oraz Dagmar Blatakovej z Mesta Albrechtice, czy ceramikę Zakładu Ceramicznego Kazimierza Gorczyńskiego z Nowogrodźca.

Prezentację nowych technologii, telewizji i usług internetowych przygotowali Bitkomputer Przedsiębiorstwo Informatyczne Grzegorza Lacha z Nysy oraz Internet Serwis Wojciech Bandurowski z Prudnika.  

Tradycyjnie na Targach nie zabrakło ogrodnictwa. Swoją ofertę prezentowała Szkółka Bylin „Sasanka” ze Żmigrodu, Szkółka Drzew i Krzewów „Cedrus” Pawła Barłogi z Przydroża Wielkiego, a także Ogrodnictwo Jurek Jacek z Łagiewników Nowych.

Do atrakcji Tarów zliczyć można prezentację unikatowej odzieży z lnu i jedwabiu wiskozowego prezentowaną przez Krzysztofa Kowalskiego ze Zgierza, ofertę Ośrodka Szkolenia Kierowców „Prawko” Dariusza Paściaka z Prudnika, ofertę foteli masujących prezentowaną przez „Casada” Beata Przybyła w Krapkowicach, a także ofertę turystyczną i gospodarczą miast partnerskich Prudnika – tym razem byli z nami: czeskie miasto Krnov, niemieckie miasto Northeim oraz włoskie miasto San Giustino.    

Podsumowanie konkursów targowych:

„Mister XVII Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region Dom i Ogród”

I miejsce: Euro-Granit Grzegorz Adamus  

„Kamień w Twoim Ogrodzie”

48-314 Pakosławice, Strobice 41

 

Wyróżnienie: Meble Magda Design Tomasz Puzio

48-200 Prudnik, Piorunkowice 54

 

Wyróżnienie: PPHU Merkury Sp. z o.o.

48-200 Prudnik, ul. Prężyńska 28

 

 „Najlepszy Produkt XVII Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region Dom
i Ogród”

 

I miejsce: drzwi zewnętrzne „Artus” prezentowane przez Zakład Stolarski Gizeli Kampy

48-250 Głogówek, Zawada 17

 

Wyróżnienie: pompa ciepła „Sofath” prezentowana przez Wiesława Ziębę AGD Service

48-200 Prudnik, ul. Batorego 38

 

Wyróżnienie: ława ogrodowa przekształcana w ławostół prezentowana przez Zbigniewa Pawlickiego Usługi Stolarsko - Ciesielskie

48-315 Jasienica Dolna, Mańkowice 34

 

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawowali:

Marszałek Województwa Opolskiego

Ambasador Republiki Czeskiej w Warszawie

Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie

 

Patronat medialny sprawowali:

NTO

Radio Opole

TVP Opole

„Tele-Info” Telewizja kablowa Prudnik

Tygodnik Prudnicki

Organizacja Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region Dom i Ogród  możliwa była dzięki wsparciu: Ośrodka Sportu i Rekreacji w Prudniku, Prudnickiego Ośrodka Kultury, Zakładu Usług Komunalnych w Prudniku, Zarządu Budynków Komunalnych w Prudniku, Straży Miejskiej w Prudniku. 

Za współpracę dziękuję Komendzie Powiatowej Policji, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Prudniku, Zespołowi Szkół Rolniczych w Prudniku, I Liceum Ogólnokształcącemu w Prudniku.  

 

XVII Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter - Region "Dom i Ogród" w obiektywie    

 

 

Fot. W. Steć