• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

WSSE INVEST PARK – PODSTREFA PRUDNIK

 

 

Prudnik jest gminą, którą zamieszkuje blisko trzydzieści tysięcy mieszkańców, obejmującą teren o powierzchni 12 tysięcy hektarów. Gmina położona jest na południu województwa opolskiego na pograniczu polsko - czeskim, a siedzibą władz lokalnych jest dwudziesto-trzy tysięczne miasto na prawach powiatu. Prudnik jest miejscem o dobrej lokalizacji oraz dobrej dostępności komunikacyjnej. Ponadto gmina posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę techniczną oraz społeczną, funkcjonują tutaj rozmaite przedsiębiorstwa, szkoły oraz instytucje otoczenia biznesu.

Podstrefa Prudnik obejmuje obecnie obszar o powierzchni 8,97 ha. Ofertę stanowią dwa tereny w "Obszarze Północnym", tj.: północnej, przemysłowej dzielnicy miasta. Tereny są bardzo dobrze skomunikowane drogą krajową 41, drogą krajową 40 oraz drogą wojewódzką 414. Najbliższy zjazd na autostradę oddalony jest o zaledwie 40 minut jazdy samochodem. 

Teren 1. obejmuje trzy działki o łącznej powierzchni 4,18 ha. Składają się na niego działki o numerach 2837/82, 2838/82 oraz 2153/60 stanowiące własność Gminy Prudnik, wyłączone z produkcji rolnej. Zgodnie z aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego są to tereny przeznaczone pod działalność przemysłową i usługową. Dopuszczalny procent zabudowy na tym terenie wynosi 80, a maksymalna wysokość budynków to 12 metrów. Na terenie nie istnieją przeszkody podziemne i napowietrzne. Jego odległość od zabudowań mieszkalnych wynosi: - od strony południowej i wschodniej - ponad 1 km, - od strony północnej i zachodniej, w bezpośrednim sąsiedztwie obwodnicy północnej miasta, - ok. 3-4 km.

Teren 2. obejmuje trzy działki o łącznej powierzchni 4,79 ha. Składają się na niego działki o numerach 2844/46, 2002/38 oraz 2000/27 stanowiące własność Gminy Prudnik, wyłączone z produkcji rolnej. Zgodnie z aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego są to tereny przeznaczone pod działalność przemysłową i usługową. Dopuszczalny procent zabudowy na tym terenie wynosi 80, a maksymalna wysokość budynków to 12 metrów. Na terenie nie istnieją przeszkody podziemne i napowietrzne. Jego odległość od zabudowań mieszkalnych wynosi: - od strony południowej i wschodniej - ponad 1 km, - od strony północnej i zachodniej, w bezpośrednim sąsiedztwie obwodnicy północnej miasta, - ok. 3-4 km. Teren może być powiększony o dwie kolejne działki 1331/34 i 1325/27 o łącznej powierzchni 1,2640 ha, będące własnością Gminy Prudnik. Gmina złożyła wniosek o włączenie nieruchomości w granice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park".


Podstrefa Prudnik położona jest w odległości:
          • 40 km od autostrady A4,
          • 130 km od przejścia granicznego w Golińsku,
          • 120 km od przejścia granicznego w Kudowie Zdroju,
          • 100 km od przejścia granicznego w Międzylesiu,
          • 15 km od przejścia granicznego w Głuchołazach,
          • 120 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego we Wrocławiu.