• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Promocja 6-go Europejskiego Tygodnia Turystyki Rowerowej w Prudniku

Od 19 do 26 lipca we francuskiej miejscowości La Ferte Saint Aubin trwał 5-ty Europejski Tydzień Turystyki Rowerowej. Kolejny odbywać się będzie za rok w Prudniku, dlatego też w ostatniej dekadzie lipca z kilkudniową wizytą we Francji gościli przedstawiciele oddziału Sudety Wschodnie Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego (PTTK) w Prudniku – głównego organizatora przyszłorocznej imprezy oraz gminy Prudnik, która wspomagać będzie organizację zlotu.

Pomysł zorganizowania na naszym terenie 6-go Europejskiego Tygodnia Turystyki Rowerowej zrodził się w ubiegłym roku, a koordynatorem jego realizacji z ramienia PTTK jest Michał Raczyński. We wrześniu ubiegłego roku w Prudniku przebywali przedstawiciele europejskiej organizacji zrzeszającej turystów kolarzy (UECT). Wizyta miała charakter audytu ale to dzięki niej Prudnik uznany został za lokalizację 6-go Europejskiego Tygodnia Turystyki Rowerowej.

Czterodniowa wizyta w La Ferte Saint Aubin pozwoliła na realizację działań promocyjnych, których celem było zachęcenie jak największej liczby turystów kolarzy do udziału w Europejskim Tygodniu Turystyki Rowerowej w Prudniku. Pobyt ten pozwolił także na konfrontację przyjętych przez nas założeń organizacyjnych z rozwiązaniami zastosowanymi przez organizatorów francuskich.

Stoisko, które zorganizowane zostało w głównej bazie europejskiego zlotu turystów kolarzy w La Ferte Saint Aubin pozwoliło nam na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z jego uczestnikami oraz przekazanie materiałów promujących zarówno przyszłoroczny zlot jak i walory gminy Prudnik. Nasza obecność była także doskonałą okazją do omówienia spraw organizacyjnych z przedstawicielami zarządu UECT podczas dwóch odbywających się tam spotkań roboczych.

 

5 Europejski Tydzień Turystyki Rowerowej La Ferte Saint Aubin..jpeg

Prudnickie stoisko informacyjne w bazie 5 Europejskiego Tygodnia Turystyki Rowerowej

 

5 Europejski Tydzień Turystyki Rowerowej La Ferte Saint Aubin.jpeg

Akcent kolarski w centrum La Ferte Saint Aubin /Francja/