• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Wizyta w San Giustino

W dniach 16-21.10.2008r. na Targach Rękodzieła i Zapachów w mieście partnerskim Prudnika – w San Giustino przebywała delegacja Prudnik na czele z Burmistrzem Miasta, w skład której wchodzili twórcy ludowi, radni Rady Miejskiej, przedstawiciele Urzędu Miejskiego oraz przedstawiciele instytucji, którzy podjęli próbę nawiązania bezpośredniej współpracy.

Przez 2 dni Twórcy Ludowi i przedstawiciele miasta Prudnik prezentowali na odrębnych stoiskach swoje wyroby artystyczne – promując tym samym polską regionalną twórczość ludową; odbyła się również degustacja polskich produktów kulinarnych; na stoisku miasta Prudnik prezentowane były materiały o Prudniku w postaci map, broszur, katalogów m.in. w języku włoskim i zdjęć. Wyświetlono film o prudnickiej Wystawie Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego zapoznając wszystkich zwiedzających z naszym rzemiosłem artystycznym.

W ciągu 2 dni pobytu odbyły się spotkania przedstawicieli naszych instytucji z odpowiednimi we Włoszech m.in. policją, strażą pożarną, leśnictwem, w czasie, których poznawano strukturę tych firm, wymieniono doświadczenie. W szkole będącej odpowiednikiem naszego Zespołu Szkół Rolniczych przyjęto propozycję stworzenia wspólnych projektów na dofinansowanie w zakresie wymiany młodzieży na praktyki. Szefowie firm z San Giustino otrzymali zaproszenie do przyjazdu w przyszłym roku do Prudnika. W czasie rozmów z przedstawicielami władzy San Giustino - podsumowano istniejące partnerstwo oraz przedstawiono propozycję programu współpracy między naszymi miastami na rok 2009.

W czasie pobytu uczestnicy delegacji brali udział w spotkaniu z radnymi San Giustino. Było to pierwsze wspólne spotkanie w takim gronie, w którym nastąpiła prezentacja i wymiana doświadczeń.

Wszyscy mieli możliwość zobaczyć wielką imprezę regionalną tj. Targi Rękodzieła i Zapachów odbywające się na wolnym powietrzu; stoiska były położone we wszystkich pięknych i wąskich uliczkach miasta, co nadawało w tym czasie miastu ciekawy obraz. Tłumy zwiedzających Targi udowodniły, ze tego typu impreza cieszy się ogromną popularnością. Można było również usłyszeć polską mowę, gdyż w okolicy mieszka dużo naszych rodaków.

 

 

IMG_0668.jpeg IMG_0663.jpeg IMG_0672.jpeg

Targi Rękodzieła i Zapachów w San Giustino (październik 2008)