• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Orkiestra Koniczynkowa zagrała w Prudniku

 

W ramach współpracy partnerskiej z niemieckim miastem Northeim od 13 do 20 lipca 2008r. w Prudniku przebywała Młodzieżowa Międzynarodowa Orkiestra Symfoniczna - Orkiestra Koniczynkowa (NNO) prowadzona pod kierownictwem Pana Ditmara Goll, pozostająca pod opieką Pani Lisy Bese.

Orkiestra działa od 1992r. i jest złożona z 80 młodych muzyków z miasta Northeim oraz jego trzech miast partnerskich, którymi są: Prudnik, austriackie Gallneukirchen i francuskie Tourlaville. Reprezentantami naszego miasta byli: Agnieszka Boczarska, Magda Józefczyk, Maciej Józefczyk oraz Michał Głuszczak.

Podczas pobytu członków orkiestry w Prudniku oraz jego okolicach zorganizowane zostały warsztaty muzyczne oraz cztery koncerty. Zajęcia odbywały się w Pokrzywnej natomiast własne umiejętności muzycy prezentowali publiczności na Zamku w Mosznej, w czeskim mieście Krnov, a także na prudnickim rynku i w Centrum Sportowym w Niemysłowicach. Młodzież wystąpiła także przed swymi rówieśnikami z Wrocławia i Ukrainy przebywającymi na koloniach w okolicach Prudnika, a także przed uczestnikami Mszy Świętej w prudnickim kościele pw. Michała Archanioła.

Doskonaleniu umiejętności muzycznych towarzyszyło poznawanie naszego regionu oraz kraju. Młodzież zwiedzała Prudnik i jego okolice, miała także okazję zobaczyć jedno z najpiękniejszych polskich miast, którym jest Kraków.

Orkiestra Koniczynkowa urzekła swą publiczność różnorodnością utworów oraz profesjonalizmem. Kolejne warsztaty muzyczne planowane są na 2010 rok - tym razem w Tourlaville we Francji.

 

 

orkiestra koniczynkowa Prudnik.jpeg orkiestra koniczynkowa Prudnik_1.jpeg

Orkiestra Koniczynkowa Niemysłowice.jpeg Orkiestra Koniczynkowa Niemysłowice_1.jpeg Orkiestra Konicznynkowa Northeim.jpeg

Koncerty Orkiestry Koniczynkowej na prudnickim Rynku

oraz w Centrum Sportowym w Niemysłowicach - lipiec 2008


orkiestra koniczynkowa.jpeg