• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Przedstawiciele Northeim ponownie w Prudniku

 

W połowie marca 2008r. po raz kolejny gościliśmy w Prudniku przedstawicieli naszego miasta partnerskiego Northeim. Spotkanie było kontynuacją rozmów rozpoczętych na początku lutego, kiedy to omówiono wstępny plan współpracy na ten rok.

 

Tym razem spotkanie odbyło się w gronie osób ściśle związanych z rozwojem sportu oraz kultury i choć wizyta była krótka jej rezultaty są bardzo konkretne. Dziś wiemy już m.in. że nasze miasto partnerskie uczestniczyć będzie w większości imprez cyklicznych, które odbędą się w Prudniku - stoiska prezentujące Northeim zobaczymy na Wystawie Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego pogranicza polsko-czeskiego oraz Targach Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region „Dom i Ogród”; w ramach współpracy w Northeim odbędą się warsztaty plastyczne oraz muzyczne dla młodzieży; latem na terenie naszej gminy odbędą się koncerty Northeimer Nachwuchs Orchester (Orkiestry Koniczynkowej).

Spotkanie stanowiło także kolejną okazję do umocnienia współpracy pomiędzy prudnickim Nadleśnictwem a kołem łowieckim Altes Amt w Northeim, które gościliśmy podczas zeszłorocznej Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego.


wizyta Noertheim 4.jpeg wizyta Northeim 3.jpeg wizyta Noertheim 2.jpeg
Spotkanie przedstawicieli Prudnika i Northeim
marzec 2008