• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Wizyta Burmistrza Prudnika w Bruntalu

 

W dniach 23-24.10.2007r na zaproszenia Starosty Miasta Bruntal Pana Leoša Gregovskiego – w Bruntalu przebywała delegacja miasta Prudnika na czele z Burmistrzem - Panem Franciszkiem Fejdychem.

W trakcie spotkania poruszono sprawę możliwości nawiązania w niedalekiej przyszłości partnerstwa w dziedzinach kultury, sportu, wymiany młodzieży, wzajemnego uczestnictwa w imprezach organizowanych przez miasto Prudnik i Bruntal, wymianie informacji, a także uczestniczenie we wspólnych projektach finansowanych przez UE. Już w tej chwili miasto Bruntal corocznie uczestniczy w Wystawie Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego pogranicza polsko – czeskiego w m-cu czerwcu oraz w Targach Przedsiębiorczości INTER – REGION „Dom i Ogród” w m-cu wrześniu, a więc w imprezach organizowanych przez gminę Prudnik.

W czasie 2 – dniowego pobytu delegacja zwiedziła odnowiony Dom Społeczny, w którym znajduje się sala koncertowa, kręgielnia, sale wykładowe, oraz okolice Bruntala. Uczestniczyła w koncercie kameralnej muzyki poważnej w kościele katolickim Wniebowzięcia NPM, który się odbył w ramach Muzycznego Festiwalu Świętego Wacława.

Wizyta potwierdziła, iż jest wiele wspólnych cech dla obu miast co daje podstawę do nawiązania wzajemnej współpracy.Bruntal 002.jpeg