• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Wizyta reprezentantów miasta Northeim w Prudniku

Od 31 stycznia do 2 lutego 2008r. gościliśmy w Prudniku przedstawicieli Northeim - naszego miasta partnerskiego w Niemczech. Członkami delegacji niemieckiej byli Ditmar Goll oraz Lissa Baese.

W piątek, 1 lutego w Urzędzie Miejskim w Prudniku odbyło się oficjalne spotkanie reprezentantów miasta Northeim z Franciszkiem Fejdych Burmistrzem Prudnika oraz jego zastępcą Stanisławem Hawron, podczas którego prowadzono rozmowy dot. współpracy kulturalnej i międzyszkolnej.
 
Ze strony niemieckiej padła propozycja organizacji warsztatów muzycznych, których ideą byłby wspólny występ młodzieży prudnickiej oraz młodzieżowej orkiestry dętej pod dyrekcją Ditmara Goll. Warsztaty zaplanowane zostały w dniach od 13 lipca do 20 lipca 2008r., a w trakcie ich trwania odbędą się cztery koncerty. Dwa zorganizowane zostaną na terenie naszej gminy: jeden w Prudniku, drugi w Niemysłowicach - jako efekt obietnicy złożonej przez Ditmara Goll mieszkańcom tej miejscowości podczas oficjalnego otwarcia niemysłowickiego Centrum Sportowego. Pozostałe koncerty odbędą się w Mosznej oraz Krnovie – mieście partnerskim Prudnika w Republice Czeskiej.

Po zakończeniu wizyty w Urzędzie delegacja niemiecka udała się do Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku, gdzie po części artystycznej przygotowanej przez nauczycieli i uczniów szkoły odbyło się spotkanie oficjalne, podczas którego omówiono szczegóły tegorocznej wymiany młodzieży oraz realizacji wspólnych przedsięwzięć.

Ditmar Goll oraz Lissa Baese zostali także zaproszeni do zwiedzania Prudnika. Z-ca Burmistrza zaprezentował gościom efekty inwestycji przeprowadzonych w ostatnim czasie na terenie miasta oraz przedstawił plany na przyszłość – zaprezentował on między innymi koncepcję modernizacji Białego Domu w Prudniku.

 
Wizyta reprezentantów miasta Northeim poświęcona została omówieniu kierunków rozwoju współpracy kulturalnej oraz międzyszkolnej pomiędzy miastami, jednak goście z Niemiec otrzymali także kompleksową propozycję wspólnych działań na 2008 rok, która wraz z koncepcją strony niemieckiej omówiona zostanie podczas marcowego spotkania z burmistrzem Northeim - Haraldem Kühle w Prudniku.

 

PICT04621.jpeg PICT04431.jpeg PICT04441.jpeg

Spotkanie reprezentantów miasta Northeim z przedstawicielami Prudnika

 

PICT04781.jpeg PICT05031.jpeg PICT04761.jpeg

Program artystyczny prezentowany przez uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Prudniku, do którego dołączył przedstawiciel miasta Northeim