• PL
  • EN
  • DE

           Opolska Policja otrzymała informację o aktywności oszustów działających między innymi metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Przestępcy podszywają się pod policjantów i okradają osoby starsze z oszczędności ich życia. Pamiętaj, Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Bądź czujny, nie daj się oszukać. Jeżeli masz podejrzenia, że ktoś próbuje Cię oszukać, natychmiast skontaktuj się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Miasto i Gmina Prudnik.

Otwarcie nowego szlaku spacerowego

W sobotę 18 kwietnia o godz. 10.00 pod kościołem pw. Miłosierdzia Bożego odbędzie się uroczyste otwarcie szlaku pieszego „Od Jana Pawła II do Stefana Wyszyńskiego”. Trasa powstała dzięki grantowi, który zdobył oddział PTTK Prudnik w ramach ogólnopolskiego konkursu Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”. W realizacji projektu brał udział również „Tygodnik Prudnicki” i Nadleśnictwo Prudnik. Szlak łączy oś. Jesionowe Wzgórze z Sanktuarium Św. Józefa. Na trasie czeka na turystów m.in. platforma widokowa z ciekawym widokiem na centrum Prudnika. Po przejściu szlaku liczącego ponad 5 km, przy klasztorze franciszkanów, na uczestników czekać będzie ciepła grochówka. Wymagany turystyczny ubiór i dobry humor. Serdecznie zapraszamy.